Sulejówek dalej pomaga Ukraińskim uchodźcom

369

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

widok Urzędu miasta Sulejówek
Sulejówek dalej pomaga Ukraińskim uchodźcom - widok Urzędu miasta Sulejówek

Jak możemy się dowiedzieć z wypowiedzi burmistrza Sulejówka pana Arkadiusza Śliwy Sulejówek dalej pomaga Ukraińskim uchodźcom. W mieście i gminie Sulejówek zorganizowano siedem oddziałów przygotowawczych w szkołach podstawowych i jeden w Liceum. OSP cały czas zajmuje się wydawaniem darmowych posiłków, są też rozdysponowywany środki z darów i pomoc materialna.

Arkadiusz Śliwa - Burmistrz Miasta Sulejówek
Arkadiusz Śliwa – Burmistrz Miasta Sulejówek – Sulejówek dalej pomaga Ukraińskim uchodźcom

A o tym i innych działaniach na rzecz uchodźców z Ukrainy na terenie miasta i gminy Sulejówek usłyszysz w naszym nagraniu.

Sulejówek dalej pomaga Ukraińskim uchodźcom o tym mówi nam Burmistrz Sulejówka Arkadiusz Śliwa

O historii Miasta i gminy Sulejówek oraz pomocy w formalnościach związanych z uzyskaniem dokumentów potrzebnych uchodźcom Ukraińskim dowiecie się z pewnością ze strony https://www.sulejowek.pl/

Willa marszałka Józefa Piłsudskiego
Willa marszałka Józefa Piłsudskiego- Sulejówek dalej pomaga Ukraińskim uchodźcom

Sulejówek dalej pomaga Ukraińskim uchodźcom – pokażmy uchodźcom historię gminy.

W 1910 roku został uruchomiony przystanek kolejowy – Sulejówek, dla potrzeb wojskowych i dla coraz liczniej przybywających letników.

„Rewitalizowana drewniana stacja w Sulejówku ma już ponad 100 lat. To jedyny taki budynek, który zachował się na trasie kolejowej do Terespola. Stąd do Warszawy często jeździł Marszałek Józef Piłsudski. – Ciekawostką jest to, że w 1926 roku właśnie z tego dworca wyruszył pociągiem na zamach majowy, potem przejęli go adiutanci w Rembertowie i samochodem pojechał na most Poniatowskiego” – zaznaczył Remigiusz Górniak, zastępca burmistrza Sulejówka.
Zabytkowy dworzec zostanie wyremontowany za trzy miesiące. Będzie tam między innymi izba pamięci z odkrytymi tu znaleziskami.

W latach 1923–1926 w dworku powstałym z darów społeczeństwa oraz Komitetu Żołnierza Polskiego mieszkał Józef Piłsudski. Willa „Milusin” została zbudowana dla Józefa Piłsudskiego w 1923 roku w stylu dworkowym wg projektu Kazimierza Skórewicza

1 kwietnia 1939 roku Sulejówek uzyskał status samodzielnej gminy Sulejówek.

W 1958 roku Sulejówek został osiedlem miejskim w powiecie otwockim, a 18 lipca 1962 roku osiedle Sulejówek otrzymało prawa miejskie.

A kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, po godzinie 13:00. Zapraszamy do słuchania.

Słuchaj także Radia Bezpieczna Podróż 

Zainteresował cię temat wsparcia osób niepełnosprawnych przez samorządy? Czytaj także Sulejówek pomaga uchodźcom z Ukrainy

Z pewnością warto przekazać 1% na rzecz: Fundacji Emanio Arcus

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Poprzedni artykułSeks nieletnich w sieci
Następny artykułŻabia Wola dalej pomaga uchodźcom
Piotr Pawlak
Jestem miłośnikiem zabytkowej motoryzacji i turystyki z nią związanej. Interesuje się historią Warszawy, a wolnych chwilach oglądam stare polskie komedie przede wszystkim mistrza Stanisława Barei. Dobry rock-and-roll, ska i punk rock nie są mi obce, no i oczywiście klasyka metalu z lat 80/90. Wszystko to okraszone jest fotografią kiedyś kliszową obecnie cyfrową.

Brak postów do wyświetlenia