Sulejówek dalej pomaga Ukraińskim uchodźcom

62
widok Urzędu miasta Sulejówek
Sulejówek dalej pomaga Ukraińskim uchodźcom - widok Urzędu miasta Sulejówek

Jak możemy się dowiedzieć z wypowiedzi burmistrza Sulejówka pana Arkadiusza Śliwy Sulejówek dalej pomaga Ukraińskim uchodźcom. W mieście i gminie Sulejówek zorganizowano siedem oddziałów przygotowawczych w szkołach podstawowych i jeden w Liceum. OSP cały czas zajmuje się wydawaniem darmowych posiłków, są też rozdysponowywany środki z darów i pomoc materialna.

Arkadiusz Śliwa - Burmistrz Miasta Sulejówek
Arkadiusz Śliwa – Burmistrz Miasta Sulejówek – Sulejówek dalej pomaga Ukraińskim uchodźcom

A o tym i innych działaniach na rzecz uchodźców z Ukrainy na terenie miasta i gminy Sulejówek usłyszysz w naszym nagraniu.

Sulejówek dalej pomaga Ukraińskim uchodźcom o tym mówi nam Burmistrz Sulejówka Arkadiusz Śliwa

O historii Miasta i gminy Sulejówek oraz pomocy w formalnościach związanych z uzyskaniem dokumentów potrzebnych uchodźcom Ukraińskim dowiecie się z pewnością ze strony https://www.sulejowek.pl/

Willa marszałka Józefa Piłsudskiego
Willa marszałka Józefa Piłsudskiego- Sulejówek dalej pomaga Ukraińskim uchodźcom

Sulejówek dalej pomaga Ukraińskim uchodźcom – pokażmy uchodźcom historię gminy.

W 1910 roku został uruchomiony przystanek kolejowy – Sulejówek, dla potrzeb wojskowych i dla coraz liczniej przybywających letników.

“Rewitalizowana drewniana stacja w Sulejówku ma już ponad 100 lat. To jedyny taki budynek, który zachował się na trasie kolejowej do Terespola. Stąd do Warszawy często jeździł Marszałek Józef Piłsudski. – Ciekawostką jest to, że w 1926 roku właśnie z tego dworca wyruszył pociągiem na zamach majowy, potem przejęli go adiutanci w Rembertowie i samochodem pojechał na most Poniatowskiego” – zaznaczył Remigiusz Górniak, zastępca burmistrza Sulejówka.
Zabytkowy dworzec zostanie wyremontowany za trzy miesiące. Będzie tam między innymi izba pamięci z odkrytymi tu znaleziskami.

W latach 1923–1926 w dworku powstałym z darów społeczeństwa oraz Komitetu Żołnierza Polskiego mieszkał Józef Piłsudski. Willa „Milusin” została zbudowana dla Józefa Piłsudskiego w 1923 roku w stylu dworkowym wg projektu Kazimierza Skórewicza

1 kwietnia 1939 roku Sulejówek uzyskał status samodzielnej gminy Sulejówek.

W 1958 roku Sulejówek został osiedlem miejskim w powiecie otwockim, a 18 lipca 1962 roku osiedle Sulejówek otrzymało prawa miejskie.

A kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, po godzinie 13:00. Zapraszamy do słuchania.

Słuchaj także Radia Bezpieczna Podróż 

Zainteresował cię temat wsparcia osób niepełnosprawnych przez samorządy? Czytaj także Sulejówek pomaga uchodźcom z Ukrainy

Z pewnością warto przekazać 1% na rzecz: Fundacji Emanio Arcus

Poprzedni artykułSeks nieletnich w sieci
Następny artykułŻabia Wola dalej pomaga uchodźcom
Jestem miłośnikiem zabytkowej motoryzacji i turystyki z nią związanej. Interesuje się historią Warszawy, a wolnych chwilach oglądam stare polskie komedie przede wszystkim mistrza Stanisława Barei. Dobry rock-and-roll, ska i punk rock nie są mi obce, no i oczywiście klasyka metalu z lat 80/90. Wszystko to okraszone jest fotografią kiedyś kliszową obecnie cyfrową.