Milanówek niesie pomoc uchodźcom z Ukrainy

425

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Milanówek niesie pomoc uchodźcom z Ukrainy. Na białym tle po prawej Napis Milanówek miasto ogród. Po lewej herb milanówka, tarcza herbowa przedzielana w pionie. Prawa strona tarczy żółta z zielonym liściem dębu. Lewa strona tarczy ciemno niebieska na niej biała podkowa obejmyjąca białą strzałę z łuku. Na wierzchołku podklowy żółty krzyż.
Milanówek niesie pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Milanówek niesie pomoc uchodźcom z Ukrainy, na ten temat wypowiedziała się dla Radia Bezpieczna Podróż koordynator akcji Pani Urszula Milczarek. Do Milanówka dotarło ponad 1200 uchodźców z Ukrainy. Rozlokowano ich przede wszystkim w domach mieszkańców Milanówka i okolic. Uchodźców objęto opieką od momentu przybycia. Miasto stara się odciążać osoby, które przyjęły do siebie uchodźców i stale dostarcza potrzebującym artykuły pierwszej potrzeby. Sporą grupę już przyjęto do milanowskich szkół. Zorganizowano szczepienia, drukuje się ulotki informacyjne w języku rosyjskim, ukraińskim, angielskim. Miasto zorganizowało stanowiska komputerowe z dostępem do internetu. Tutaj goście z Ukrainy mogą pozyskiwać potrzebne im informacje, oraz szukać ofert pracy. Budowana jest baza osób poszukujących pracy, a także pracodawców poszukujących pracowników. O wszystkich działaniach pomocowych w Milanówku, na rzecz uchodźców z objętej wojną Ukrainy możecie posłuchać tutaj:

Milanówek niesie pomoc uchodźcom z Ukrainy – Lokalne społeczności mają głos 11.04.2022

Może cię również zainteresować: Gmina Mrozy też pomaga uchodźcom

Więcej ciekawych informacji o działaniach gmin i nie tylko, możecie usłyszeć codziennie od poniedziałku do piątku, po godzinie 13:00 w: Radio Bezpieczna Podróż

Przekaż 1% podatku na rzecz: Fundacji Emanio Arcus

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia