Milanówek niesie pomoc uchodźcom z Ukrainy

120
Milanówek niesie pomoc uchodźcom z Ukrainy. Na białym tle po prawej Napis Milanówek miasto ogród. Po lewej herb milanówka, tarcza herbowa przedzielana w pionie. Prawa strona tarczy żółta z zielonym liściem dębu. Lewa strona tarczy ciemno niebieska na niej biała podkowa obejmyjąca białą strzałę z łuku. Na wierzchołku podklowy żółty krzyż.
Milanówek niesie pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Milanówek niesie pomoc uchodźcom z Ukrainy, na ten temat wypowiedziała się dla Radia Bezpieczna Podróż koordynator akcji Pani Urszula Milczarek. Do Milanówka dotarło ponad 1200 uchodźców z Ukrainy. Rozlokowano ich przede wszystkim w domach mieszkańców Milanówka i okolic. Uchodźców objęto opieką od momentu przybycia. Miasto stara się odciążać osoby, które przyjęły do siebie uchodźców i stale dostarcza potrzebującym artykuły pierwszej potrzeby. Sporą grupę już przyjęto do milanowskich szkół. Zorganizowano szczepienia, drukuje się ulotki informacyjne w języku rosyjskim, ukraińskim, angielskim. Miasto zorganizowało stanowiska komputerowe z dostępem do internetu. Tutaj goście z Ukrainy mogą pozyskiwać potrzebne im informacje, oraz szukać ofert pracy. Budowana jest baza osób poszukujących pracy, a także pracodawców poszukujących pracowników. O wszystkich działaniach pomocowych w Milanówku, na rzecz uchodźców z objętej wojną Ukrainy możecie posłuchać tutaj:

Milanówek niesie pomoc uchodźcom z Ukrainy – Lokalne społeczności mają głos 11.04.2022

Może cię również zainteresować: Gmina Mrozy też pomaga uchodźcom

Więcej ciekawych informacji o działaniach gmin i nie tylko, możecie usłyszeć codziennie od poniedziałku do piątku, po godzinie 13:00 w: Radio Bezpieczna Podróż

Przekaż 1% podatku na rzecz: Fundacji Emanio Arcus