Jerzy Brzęczek trenerem reprezentacji Polski

368

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jerzy Brzęczek były selekcjoner reprezentacji Polski
Jerzy Brzeczek

Jerzy Brzęczek trenerem reprezentacji Polski został po zakończonych mistrzostwach świata w Rosji w 2018 roku. Polska zajęła ostatnie miejsce w grupie przegrywając z Senegalem 1:2 i z Kolumbią 0:3, a także wygrała z Japonią 1:0. Zwolniony z funkcji pierwszego trenera został Adam Nawałka, na którego po turnieju spadła wielka fala krytyki. Brzęczek miał za zadanie awansować z drużyną narodową poprzez eliminacje na mistrzostwa Europy w 2020 roku. Następnie w razie awansu jak najlepszy występ podczas turnieju.

Jerzy Brzęczek – Liga Narodów

W sezonie 2018/2019 Polska trafiła do trudnej grupy z Włochami i Portugalią. Zajęła ostatnie miejsce, ale po całkiem niezłych wynikach biorąc pod uwagę przeciwników. Piłkarze z Polski z czterech rozegranych meczów (mecz i rewanż) zanotowali po remisie i porażce z każdym z przeciwników. Rok 2019 stał pod znakiem błyskawicznych eliminacji do przyszłorocznych ME, które ostatecznie przeniesiono na rok 2021 z powodu pandemii koronawirusa.

Jerzy Brzęczek – eliminacje mistrzostw Europy

Kadra Polski trafiła do grupy z Austrią, Macedonią Północną, Izraelem, Łotwą, i Słowenią. Polacy zanotowali z tymi rywalami 8 zwycięstw, remis i porażkę awansując z pierwszego miejsca na mistrzostwa starego kontynentu. W kolejnej edycji Ligi narodów polscy piłkarze trafili na Holandię, Bośnię i Hercegowinę i również tym razem na reprezentację Włoch. Polska zajęła trzecie miejsce z bilansem: 2 zwycięstw, remisu oraz 3 3 porażek utrzymując się w grupie. To był ostatni mecz kadry pod wodzą Jerzego brzęczka. 18 stycznia 2021 roku Brzęczek przestał pełnić obowiązki trenera reprezentacji Polski pomimo spełnienia zakładanego celu jakim był awans na MŚ.

Jerzy Brzęczek trenerem reprezentacji Polski – kulisy zwolnienia

Na Brzęczka spadła ogromna fala krytyki. Według byłego trenera kadry ówczesny prezes PZPN Zbigniew Boniek ugiął się pod naciskami mediów i zwolnienia szkoleniowca dla świętego spokoju. Szkoleniowiec twierdzi, że opinia publiczna ma krótką pamięć i patrzy tylko na dwa ostatnie, przegrane mecze z Włochami i Holandią. Trudno się z nim nie zgodzić biorąc pod uwagę wcześniejsze całkiem dobre wyniki drużyny. Należy też zauważyć, że dwie wymienione ekipy były ze światowego topu, a przegrana z piłkarzami Niderlandów była jedną bramką (2:1). Przypomniał również, że reprezentację obejmował po nieudanych mistrzostwach świata w Rosji. Jednak spore znaczenie miał mieć rzekomy konflikt trenera z niektórymi piłkarzami. Słynny był wywiad dla telewizji lidera kadry Roberta Lewandowskiego po jednym z meczów, gdzie zapytany o taktykę na mecz milczał przez chwilę.

Jerzy Brzęczek trenerem reprezentacji Polski – Wisła Kraków

Jerzy Brzęczek obowiązki trenera Reprezentacji Polski przestał pełnić 18 stycznia 2021 roku. Ponad rok pozostawał bez pracy pomimo ofert. W lutym 2022 r. Brzęczek przyjął propozycję pracy walczącej o utrzymanie się w lidze Wisły Kraków.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o losowaniu grup mistrzostw świata 2022

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia