Pospolity bandytyzm – odcinek 5

0
50
Na zdjęciu mężczyzna w typie włoskiego mafioso, z papierosem w ustach i bronią w ręce. Pospolity bandytyzm.
Pospolity bandytyzm - gdzie tkwią jego źródła? Nad tym m.in. zastanawia się w swojej najnowszej audycji Waldemar Linke w Radiu Bezpieczna Podróż

Pospolity bandytyzm, złodziejstwo i kombinatorstwo – gdzie tkwią ich źródła? Nad tym pytaniem zastanawia się w najnowszym odcinku swojej audycji “Bezpieczna droga przez życie” w Radiu Bezpieczna Podróż Waldemar Linke. Niespokojne i niepewne czasy zawsze były sezonem żniw dla różnej maści kombinatorów i osób pozbawionych skrupułów. Kradzieże tego, co drożeje na rynku (paliwo, niektóre części zamienne) są przyczyną ożywienia w złodziejskim interesie. Warto jednak pomyśleć, że to, co widać na powierzchni i co razie nas jako przejaw pospolitego bandytyzmu, ma swoje głębsze powody i o wiele szersze konsekwencje. Jeśli przyjmiemy, że ekonomia i polityka są „wolne” od etyki i moralności, że rządzą nimi ich własne prawa, według których na pierwszym miejscu stoi osiągnięcie celu (zysk, władza), to warto się zastanowić, czy mamy podstawy dziwić się, że dla zysku kradnie się czy nawet morduje. 

Kolejna rozmowa w audycji „Bezpieczna Droga przez Życie” jest okazją, by wspólnie przemyśleć konsekwencje założenia, które stało się dogmatem w życiu nowożytnych społeczeństw, mówiącego o względności ocen moralnych w polityce czy ekonomii. Temat ten dosięga nas prędzej czy później w sposób bardzo osobisty.

Pospolity bandytyzm – Bezpieczna droga przez życie – odc. 5 cz. 1
cz. 2
cz. 3

Audycja „Bezpieczna Droga przez Życie” to przede wszystkim rozmowy w drodze i o drodze, które dotyczą życiowych, istotnych spraw. Audycję poprowadzi ww. Waldemar Linke, pasjonista, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Na zdjęciu Waldemar Linke. Prowadzący nową audycję w Radiu Bezpieczna Podróż
Nowa audycja w Radiu Bezpieczna Podróż “Bezpieczna Podróż przez Życie” i jej prowadzący pasjonista Waldemar Linke

W związku z tym piszcie na adres waldemarlinke@radiobp.org. Wysyłając mail można podzielić się własnymi przemyśleniami, zadać pytanie, zaproponować temat do następnej rozmowy. 

Audycję “Bezpieczna Droga przez Życie” usłyszycie w każdą niedzielę po 16:00 w Radiu Bezpieczna Podróż.

Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj także innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.