Pospolity bandytyzm – odcinek 5

253

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu mężczyzna w typie włoskiego mafioso, z papierosem w ustach i bronią w ręce. Pospolity bandytyzm.
Pospolity bandytyzm - gdzie tkwią jego źródła? Nad tym m.in. zastanawia się w swojej najnowszej audycji Waldemar Linke w Radiu Bezpieczna Podróż

Być człowiekiem znaczy być w drodze

Alfrieda Längle

O czym będzie mowa w audycji?

Pospolity bandytyzm, złodziejstwo i kombinatorstwo – gdzie tkwią ich źródła? Nad tym pytaniem zastanawia się w najnowszym odcinku swojej audycji „Bezpieczna droga przez życie” w Radiu Bezpieczna Podróż Waldemar Linke. Niespokojne i niepewne czasy zawsze były sezonem żniw dla różnej maści kombinatorów i osób pozbawionych skrupułów. Kradzieże tego, co drożeje na rynku (paliwo, niektóre części zamienne) są przyczyną ożywienia w złodziejskim interesie. Warto jednak pomyśleć, że to, co widać na powierzchni i co razie nas jako przejaw pospolitego bandytyzmu, ma swoje głębsze powody i o wiele szersze konsekwencje. Jeśli przyjmiemy, że ekonomia i polityka są „wolne” od etyki i moralności, że rządzą nimi ich własne prawa, według których na pierwszym miejscu stoi osiągnięcie celu (zysk, władza), to warto się zastanowić, czy mamy podstawy dziwić się, że dla zysku kradnie się czy nawet morduje. 

Kolejna rozmowa w audycji „Bezpieczna Droga przez Życie” jest okazją, by wspólnie przemyśleć konsekwencje założenia, które stało się dogmatem w życiu nowożytnych społeczeństw, mówiącego o względności ocen moralnych w polityce czy ekonomii. Temat ten dosięga nas prędzej czy później w sposób bardzo osobisty.

O tym traktuje najnowsza audycja „Bezpieczna Droga przez Życie”. Zapraszamy do słuchania.

Bezpieczna Droga przez Życie, odc. 5, cz.1

Pospolity bandytyzm – Bezpieczna droga przez życie – odc. 5 cz. 1
cz. 2
cz. 3
Na zdjęciu Waldemar Linke. Prowadzący nową audycję w Radiu Bezpieczna Podróż
Nowa audycja w Radiu Bezpieczna Podróż „Bezpieczna Podróż przez Życie” i jej prowadzący pasjonista Waldemar Linke

O audycji

Audycja „Bezpieczna Droga przez Życie” to przede wszystkim rozmowy w drodze i o drodze, które dotyczą życiowych, istotnych spraw. Audycję poprowadzi ww. Waldemar Linke, pasjonista, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. O sobie mówi: „nie prowadzę samochodu. Prawo jazdy nigdy nie było mi potrzebne do szczęścia. Można powiedzieć, że przejechałem przez życie pociągiem, autobusem, nierzadko dzięki ludzkiej życzliwości. Spędziłem jednak setki godzin rozmawiając z kierowcami: żeby zając czas podróży, przepędzić senność. To były świetne rozmowy, z których wiele pamiętam do dziś”.

Piszcie na adres waldemarlinke@radiobp.org. Wysyłając mail można podzielić się własnymi przemyśleniami, zadać pytanie, zaproponować temat do następnej rozmowy. 

Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj także innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia