Powiat otwocki dla uchodźców

79
Na zdjęciu Katarzyna Grott, psycholog. Powiat otwocki dla uchodźców
Na zdjęciu Katarzyna Grott, psycholog, koordynator pracy wolontariuszy w Ognisku Wychowawczym „Świder” im. Kazimierza Lisieckiego „Dziadka” w Otwocku.

Powiat otwocki dla uchodźców przygotował miejsca w Ognisku Wychowawczym „Świder” im. Kazimierza Lisieckiego „Dziadka” w Otwocku. To jedno z tych miejsc, gdzie trafiło blisko sto osób, uciekających przed wojną w Ukrainie. Głównie są to kobiety z dziećmi. Pomagają im pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Otwocku i wolontariusze. Pracę tych ostatnich koordynuje Katarzyna Grott, psycholog pracująca dla ww. PCPR. W związku z tym na antenie Radia Bezpieczna Podróż mówiła o tym jak wygląda zwykły dzień w ośrodku. A także jak zadomowili się w nim uchodźcy. Bez wątpienia część z nich, z racji tego co przeżyli, potrzebuje wsparcia psychologicznego. Część pomocy rehabilitacyjnej. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z ww. Katarzyną Grott.

Powiat otwocki dla uchodźców – Lokalne społeczności mają głos 12.04.2022

Z pewnością kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, co godzinę od 10:00 do 17:00. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat wsparcia uchodźców z Ukrainy przez inne samorządy? Słuchaj także o ukraińskich uczniach w bielańskich szkołach.