Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka – otwarcie

382

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka – otwarcie
Najważniejsze etapy budowy nowego kompleksu miały miejsce pod koniec minionego roku.

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka – jego otwarcie ma nastąpić jeszcze w kwietniu. Wtedy bowiem mają zostać przyjęci pierwsi pacjenci. Już dziś mówi się jednak o ogromnym przedsięwzięciu jakim okazały się prace budowlane nad obiektem. Wszystko po to, by mali pacjenci oraz ich opiekunowie mieli zapewniony pełen komfort. 

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka – otwarcie – ważne informacje 

Założyciele inwestycji postanowili przenieść oddziały szpitalne i poradnie ze starych budynków Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu. Przypomnijmy, że aktualnie zlokalizowane są one przy ulicach Krysiewicza i Nowowiejskiego. Tam znajduje się także Ośrodek Rehabilitacyjny dla Dzieci w Kiekrzu. Obiekt został wyposażony w dwie części – łóżkową i diagnostyczno-ratunkowo-zabiegową. Najnowszy obiekt zostanie wyposażony w 354 łóżka dla dzieci i rodziców, którzy będą znajdować się na dziewięciu oddziałach. Blok operacyjny będzie natomiast kompleksem kilku sal wyposażonych w monitory, które będą umożliwiały transmisje przeprowadzonych zabiegów. Budynek to jednak nie tylko nowoczesny sprzęt, ale i wnętrze przyjazne najmłodszym pacjentom. Na ścianach szpitalnych pomieszczeń nie brakuje bowiem kolorowych zwierzątek i bajkowych postaci. Inicjatorzy budowy pomyśleli nawet o dodatkowych pokojach zabaw. Wszystko po to, by ułatwić najmłodszym trudy pobytu w szpitalu. Placówka będzie przyjmować małych pacjentów etapami. Pierwsze oddziały mają zostać uruchomione już 11 kwietnia. 

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka – otwarcie

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka – otwarcie – wielkie przedsięwzięcie 

Całkowity koszt inwestycji wynosi 459 033 762,00 zł. Pod koniec ubiegłego roku do placówki zaczęły docierać pierwsze elementy wyposażenia. W tym samym czasie rozpoczęto także prace remontowe. Protokół odbioru osobistego podpisano na końcu grudnia. Oznaczało to całkowitą realizację inwestycji. Pod koniec marca spółka Szpitale Wielkopolski podała, że do szpitala przenieśli się pierwsi pracownicy. W przypadku samego funkcjonowania obiektu pomyślano nie tylko o samym leczeniu, ale i edukacji młodych pacjentów. W związku z tym w jego wnętrzu powstał kompleks, w skład którego wchodzą przedszkole, szkoła podstawowa i liceum. Inicjatorzy wierzą, że zajęcia będą ogromnym wsparciem w całym procesie leczenia.

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka – otwarcie 

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka – otwarcie – radość inicjatorów 

„To jest naprawdę nowoczesny szpital z absolutnie całą infrastrukturą diagnostyczno-terapeutyczną, potrzebną do zaopatrzenia małych Wielkopolan, we wszystko, co jest im potrzebne w procesie leczenia” – cieszy się marszałek Marek Woźniak. Jak już wyżej wspomnieliśmy, Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka ma być przyjazne zarówno małym pacjentom, jak i ich rodzicom. Dzięki temu opiekunowie będą mogli być przez cały czas ze swoimi pociechami, co jest szczególnie ważne, chociażby w przypadku najmłodszych dzieci. Otwarcie nowego centrum ma być także początkiem owocnej współpracy między poszczególnymi oddziałami. Zostanie umożliwiony również dostęp dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Foto: Wikimedia Commons, Canva.com

Zobacz także: Pacjenci onkologiczni z Ukrainy.

Więcej informacji na temat zmian w systemie opieki medycznej usłyszysz na antenie Radia Bezpieczna Podróż.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia