Wywiad z Anną Lubańską

345

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu Anna Lubańska z Dominikiem Kubalskim. Wywiad z Anną Lubańską.
Na zdjęciu Anna Lubańska z Dominikiem Kubalskim w studiu Radia Bezpieczna Podróż

Na wywiad z Anną Lubańską, śpiewaczką operową, mezzosopranistką zaprasza Dominik Kubalski. Rozmowę z artystką nagrano w Radiu Bezpieczna Podróż w ramach audycji „Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych”. Annę Lubańską publiczność zna i ceni za jej występy w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, w której zespole jest od 1993 roku. Śpiewaczka jest absolwentką Warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie Krystyny Szostek-Radkowej. Jest również laureatką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Ady Sari, gdzie zdobyła I nagrodę i trzy wyróżnienia. Te ostatnie przyznano jej za najlepsze wykonanie pieśni francuskiej oraz utworu Mozarta i za najlepsze wykonanie utworu Lutosławskiego. Anna Lubańska występowała m.in. na scenie Teatru Bolszoj w Moskwie, na Festiwalu Operowym w Wiesbaden, na Cyprze i w Japonii. Śpiewała również na scenach operowych w Norwegii, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Hongkongu a także w Krakowie, Poznaniu, Bytomiu i Wrocławiu. Jest także cenioną interpretatorką pieśni oraz muzyki oratoryjnej. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z artystką.

Wywiad z Anną Lubańską – cz. 1
cz. 2
cz. 3
cz. 4

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także wywiad z Katarzyną Kubacką-Seweryn.

Bez wątpienia program “Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych” usłyszysz w Radiu Bezpieczna Podróż w każdą niedzielę po 20:00.

Przekaż 1% podatku na rzecz: Fundacji Emanio Arcus.

Program wspiera akcję Związku Artystów i Kompozytorów Scenicznych:

Logotyp akcji Legalna Kultura
Legalna Kultura

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia