Żyć jak wolny człowiek – odcinek 6

0
20
Żyć jak wolny człowiek. Audycja Bezpieczna Droga przez Życie. Odcinek 6
Żyć jak wolny człowiek - dlaczego warto wyjść z kieratu codziennej powszedniości? O tym w swojej audycji w Radiu Bezpieczna Podróż wyjaśnia Waldemar Linke.

Żyć jak wolny człowiek – co to znaczy? O tym usłyszycie w kolejnym, wielkanocnym odcinku audycji “Bezpieczna Droga przez Życie” Waldemara Linke. Święta to czas wyczekiwany (można wyrwać się powszedniego kieratu), ale też często wyczekiwany z obawą. Może kiedyś widzieliśmy, że zwierzę żyjące w klatce wychodzi z niej lub wyfruwa (bo ptak to też zwierzę) i… wraca, bo czuje się poza nią obco, traci poczucie bezpieczeństwa. Święta zapraszają nas do wyjścia z klatki, przeżycia dnia lub dwóch jak wolni ludzie, którzy robią co chcą, spotykają się z kim chcą. Może się jednak okazać, że gdy życie niczego nam nie narzuca, to wtedy nie robimy niczego sensownego, tylko czekamy, aż znów weźmie nas na smycz i poprowadzi.

Jak ten czas przeżyć? Czego ten czas może nas nauczyć? Porozmawiajmy o świętach jako o jeździe nocą? Dlaczego tak? Bo jedno i drugie to taka podróż w świecie, który jest nasz, ale nie do końca od nas zależny i kryjący w sobie wiele tajemnic, wśród których musimy nauczyć się poruszać. Zobaczycie: podobieństw jest sporo. Wspólne są też sposoby rozwiązania problemów. Zapraszam więc na wielkanocną audycję z cyklu „Bezpieczna Droga przez Życie”. Piszcie na adres waldemarlinke@radiobp.org. Wysyłając mail można podzielić się własnymi przemyśleniami, zadać pytanie, zaproponować temat do następnej rozmowy.

Żyć jak wolny człowiek – Bezpieczna Droga przez Życie – odc. 6 cz. 1
cz. 2
cz. 3

Audycja „Bezpieczna Droga przez Życie” to przede wszystkim rozmowy w drodze i o drodze, które dotyczą życiowych, istotnych spraw. Audycję poprowadzi ww. Waldemar Linke, pasjonista, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Audycję “Bezpieczna Droga przez Życie” usłyszycie w każdą niedzielę po 16:00 w Radiu Bezpieczna Podróż.

Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj także innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.