Żyć jak wolny człowiek – odcinek 6

252

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Żyć jak wolny człowiek. Audycja Bezpieczna Droga przez Życie. Odcinek 6
Żyć jak wolny człowiek - dlaczego warto wyjść z kieratu codziennej powszedniości? O tym w swojej audycji w Radiu Bezpieczna Podróż wyjaśnia Waldemar Linke.

Być człowiekiem znaczy być w drodze

Alfrieda Längle

O czym będzie mowa w audycji?

Żyć jak wolny człowiek – co to znaczy? O tym usłyszycie w kolejnym, wielkanocnym odcinku audycji „Bezpieczna Droga przez Życie” Waldemara Linke. Święta to czas wyczekiwany (można wyrwać się powszedniego kieratu), ale też często wyczekiwany z obawą. Może kiedyś widzieliśmy, że zwierzę żyjące w klatce wychodzi z niej lub wyfruwa (bo ptak to też zwierzę) i… wraca, bo czuje się poza nią obco, traci poczucie bezpieczeństwa. Święta zapraszają nas do wyjścia z klatki, przeżycia dnia lub dwóch jak wolni ludzie, którzy robią co chcą, spotykają się z kim chcą. Może się jednak okazać, że gdy życie niczego nam nie narzuca, to wtedy nie robimy niczego sensownego, tylko czekamy, aż znów weźmie nas na smycz i poprowadzi.

Jak ten czas przeżyć? Czego ten czas może nas nauczyć? Porozmawiajmy o świętach jako o jeździe nocą? Dlaczego tak? Bo jedno i drugie to taka podróż w świecie, który jest nasz, ale nie do końca od nas zależny i kryjący w sobie wiele tajemnic, wśród których musimy nauczyć się poruszać. Zobaczycie: podobieństw jest sporo. Wspólne są też sposoby rozwiązania problemów. Zapraszam więc na wielkanocną audycję z cyklu „Bezpieczna Droga przez Życie”.

O tym traktuje najnowsza audycja „Bezpieczna Droga przez Życie”. Zapraszamy do słuchania.

Bezpieczna Droga przez Życie, odc. 6, cz.1

Żyć jak wolny człowiek – Bezpieczna Droga przez Życie – odc. 6 cz. 1
cz. 2
cz. 3

O audycji

Audycja „Bezpieczna Droga przez Życie” to przede wszystkim rozmowy w drodze i o drodze, które dotyczą życiowych, istotnych spraw. Audycję poprowadzi ww. Waldemar Linke, pasjonista, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. O sobie mówi: „nie prowadzę samochodu. Prawo jazdy nigdy nie było mi potrzebne do szczęścia. Można powiedzieć, że przejechałem przez życie pociągiem, autobusem, nierzadko dzięki ludzkiej życzliwości. Spędziłem jednak setki godzin rozmawiając z kierowcami: żeby zając czas podróży, przepędzić senność. To były świetne rozmowy, z których wiele pamiętam do dziś”.

Piszcie na adres waldemarlinke@radiobp.org. Wysyłając mail można podzielić się własnymi przemyśleniami, zadać pytanie, zaproponować temat do następnej rozmowy. 

Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj także innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia