Jak Praga Południe pomaga uchodźcom?

101
Na zdjęciu Andrzej Opala, rzecznik urzędu dzielnicy Praga Południe. Jak Praga Południe pomaga uchodźcom?
Jak Praga Południe pomaga uchodźcom? Na to pytanie w Radiu Bezpieczna Podróż odpowiadał Andrzej Opala, rzecznik urzędu tej dzielnicy.

Jak Praga Południe pomaga uchodźcom? To pytanie zadaliśmy w Radiu Bezpieczna Podróż Andrzejowi Opali, rzecznikowi urzędu tej warszawskiej dzielnicy. Jak nas poinformował władze Pragi Południe i mieszkańcy już dzień po wybuchu wojny w Ukrainie rozpoczęli organizować pomoc dla uchodźców. Przede wszystkim między innymi z inicjatywy burmistrza dzielnicy, Tomasza Kucharskiego, na dworcu Warszawa Wschodnia zorganizowano punkt informacyjny dla Ukraińców. Był to pierwszy taki punkt w całej stolicy. Tutaj uciekający z Ukrainy, przybywający głównie pociągami, otrzymywali chociażby pierwsze pakiety suchego prowiantu. Koordynatorem działań pomocowych na ww. dworcu została Katarzyna Niwińska. Także odzew ze strony samych mieszkańców stolicy był ogromny. Codziennie zaopatrywali punkt w żywność – m.in. stałe dostawy słodkich bułek zapewniały lokalne piekarnie. A w jaki sposób obecnie Praga Południe wspiera uchodźców? Zapraszamy do wysłuchania naszego materiału.

Jak Praga Południe pomaga uchodźcom? – Lokalne społeczności mają głos – 19.04.2022

A kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, po godzinie 13:00. Zapraszamy do słuchania.

Interesuje cię co dzieje się na Pradze Południe? Chcesz wiedzieć więcej o tamtejszych inicjatywach? Przeczytaj także jak Praga Południe wspiera osoby niepełnosprawne.