Jak Praga Południe pomaga uchodźcom?

408

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu Andrzej Opala, rzecznik urzędu dzielnicy Praga Południe. Jak Praga Południe pomaga uchodźcom?
Jak Praga Południe pomaga uchodźcom? Na to pytanie w Radiu Bezpieczna Podróż odpowiadał Andrzej Opala, rzecznik urzędu tej dzielnicy.

Jak Praga Południe pomaga uchodźcom? To pytanie zadaliśmy w Radiu Bezpieczna Podróż Andrzejowi Opali, rzecznikowi urzędu tej warszawskiej dzielnicy. Jak nas poinformował władze Pragi Południe i mieszkańcy już dzień po wybuchu wojny w Ukrainie rozpoczęli organizować pomoc dla uchodźców. Przede wszystkim między innymi z inicjatywy burmistrza dzielnicy, Tomasza Kucharskiego, na dworcu Warszawa Wschodnia zorganizowano punkt informacyjny dla Ukraińców. Był to pierwszy taki punkt w całej stolicy. Tutaj uciekający z Ukrainy, przybywający głównie pociągami, otrzymywali chociażby pierwsze pakiety suchego prowiantu. Koordynatorem działań pomocowych na ww. dworcu została Katarzyna Niwińska. Także odzew ze strony samych mieszkańców stolicy był ogromny. Codziennie zaopatrywali punkt w żywność – m.in. stałe dostawy słodkich bułek zapewniały lokalne piekarnie. A w jaki sposób obecnie Praga Południe wspiera uchodźców? Zapraszamy do wysłuchania naszego materiału.

Jak Praga Południe pomaga uchodźcom? – Lokalne społeczności mają głos – 19.04.2022

A kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, po godzinie 13:00. Zapraszamy do słuchania.

Interesuje cię co dzieje się na Pradze Południe? Chcesz wiedzieć więcej o tamtejszych inicjatywach? Przeczytaj także jak Praga Południe wspiera osoby niepełnosprawne.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia