Praga Północ dla ukraińskich uczniów

388

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu Karolina Jakobsche, rzecznik dzielnicy Praga Północ. Praga Północ dla ukraińskich uczniów
Praga Północ dla ukraińskich uczniów - na zdjęciu Karolina Jakobsche, rzecznik urzędu dzielnicy

Praga Północ dla ukraińskich uczniów – w jaki sposób władze i mieszkańcy tej warszawskiej dzielnicy pomagają najmłodszym uchodźcom? To pytanie w Radiu Bezpieczna Podróż zadaliśmy rzeczniczce Urzędu Dzielnicy Karolinie Jakobsche. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że do szkół działających na terenie dzielnicy przyjmuje się te ukraińskie dzieci, które chcą kontynuować naukę. Obecnie w 13 północno-praskich szkołach podstawowych uczy się 423 uczniów z Ukrainy. Najwięcej, bo aż 88 w szkole podstawowej nr 258. Jak podkreśliła Karolina Jakobsche społeczność szkolna zaopiekowała się tymi dziećmi wyjątkowo troskliwie. Bez wątpienia to m.in. z inicjatywy polskich uczniów w szkołach zamontowano dwujęzyczne tabliczki. A każdy nowo przybyły dostał opiekuna-rówieśnika, który pomaga mu odnaleźć się zarówno na terenie szkoły, jak i w systemie edukacji. A na jaką pomoc mogą jeszcze liczyć uczniowie z Ukrainy? O tym w naszym materiale.

Praga Północ dla ukraińskich uczniów – Lokalne społeczności mają głos – 19.04.2022

A kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, po godzinie 13:00. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat wsparcia uchodźców z Ukrainy przez samorządy? Słuchaj także jak Praga Północ pomagała pierwszym uchodźcom.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia