Praga Północ dla ukraińskich uczniów

85
Na zdjęciu Karolina Jakobsche, rzecznik dzielnicy Praga Północ. Praga Północ dla ukraińskich uczniów
Praga Północ dla ukraińskich uczniów - na zdjęciu Karolina Jakobsche, rzecznik urzędu dzielnicy

Praga Północ dla ukraińskich uczniów – w jaki sposób władze i mieszkańcy tej warszawskiej dzielnicy pomagają najmłodszym uchodźcom? To pytanie w Radiu Bezpieczna Podróż zadaliśmy rzeczniczce Urzędu Dzielnicy Karolinie Jakobsche. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że do szkół działających na terenie dzielnicy przyjmuje się te ukraińskie dzieci, które chcą kontynuować naukę. Obecnie w 13 północno-praskich szkołach podstawowych uczy się 423 uczniów z Ukrainy. Najwięcej, bo aż 88 w szkole podstawowej nr 258. Jak podkreśliła Karolina Jakobsche społeczność szkolna zaopiekowała się tymi dziećmi wyjątkowo troskliwie. Bez wątpienia to m.in. z inicjatywy polskich uczniów w szkołach zamontowano dwujęzyczne tabliczki. A każdy nowo przybyły dostał opiekuna-rówieśnika, który pomaga mu odnaleźć się zarówno na terenie szkoły, jak i w systemie edukacji. A na jaką pomoc mogą jeszcze liczyć uczniowie z Ukrainy? O tym w naszym materiale.

Praga Północ dla ukraińskich uczniów – Lokalne społeczności mają głos – 19.04.2022

A kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, po godzinie 13:00. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat wsparcia uchodźców z Ukrainy przez samorządy? Słuchaj także jak Praga Północ pomagała pierwszym uchodźcom.