Allo Allo monsieur Gerard Mulliez

459

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Allo Allo monsieur Gerard Mulliez Auchan
Allo Allo monsieur Gerard Mulliez Auchan

Tytuł artykułu „Allo Allo monsieur Gerard Mulliez” może kojarzyć się z tytułem kultowego serialu angielskiego 'ALLO 'ALLO!. Poniekąd jest to słuszne gdyż jak napisano w opisie serialu. „W małym francuskim mieście właściciel kawiarni dobrze żyje ze stacjonującym tam oddziałem nazistów. Dni mijają spokojnie do czasu, aż ruch oporu postanawia ukryć u niego dwóch angielskich lotników”. Podobnie rzecz się ma z rodziną Mulliez i ich imperium składającym się z trzech sieci sklepów. Do holdingu, Gerarda Mulliez należą Auchan, Leroy Merlin i Decathlon. Wszystko układa się bardzo dobrze, imperium posiada swoje sklepy w całej Europie między innymi w Ukrainie i w Rosji. Nagle Rosja postanowiła najechać Ukrainę i nadchodzi czas podjęcia decyzji.

Dzięki Yale School of Management powstaje lista wstydu na której umieszczono firmy które dotują reżim Putina. W następstwie pojawienia się listy wstydu kolejne firmy wycofują się z rynku rosyjskiego. Dziwnym trafem nie dotyczy to firm francuskich takich jak np. Renault, Auchan, Leroy Merlin i Decathlon i innych. Ze strony leroymerlin możemy dowiedzieć się że Francuska spółka matka Leroy Merlin poinformowała 24 marca b.r., że podjęła decyzję o wstrzymaniu dalszych inwestycji tej marki w Federacji Rosyjskiej. Wstrzymać a wyjść robi jednak wielką różnicę.

Ciekawą drogą poszli pracownicy polskiego oddziału sieci Auchan zrzeszeni w NSZZ Solidarność apelując o wyjście z rynku rosyjskiego. Na efekty trzeba zaczekać.

Allo Allo monsieur Gerard Mulliez; Pismo NSZZ Solidarność do Auchan
Pismo NSZZ Solidarność do Auchan w sprawie wyjścia z Rosji

Allo Allo monsieur Gerard Mulliez słowa które nic nie znaczą

Mulliez lubi udzielać się publicznie i mimo sędziwego wieku ma sporo energii. W wywiadzie udzielonym przed rokiem mówił między innymi:

„W tym wszystkim nie chodzi o pieniądze. Samo zarabianie nie daje satysfakcji. W tym wszystkim chodzi o zbudowanie czegoś wielkiego z ludźmi, którzy biorą sprawy w swoje ręce i ufają sobie nawzajem. To o to w tym wszystkim chodzi” Czy miał na myśli Putina, kto wie?

Jak się okazało po roku, słowa to jedno a czyny to drugie. W 2004 Mulliez otrzymał order Legii Honorowej i jak widać z honorem ma to niewiele wspólnego! Zarabianie pieniędzy jest sprawą największej wagi, a to że dotuje się zbrodniarza to sprawa drugorzędna.

Lista wstydu; Zbombardowany-Leroy-Merlin-w-Kijowie-Lista-wstydu-Auchan-Leroy-protest
Zbombardowany Leroy Merlin w Kijowie Lista wstydu Auchan Leroy protest 23.04.2022

Allo Allo monsieur Gerard Mulliez i inni kawalerowie Legii „Honorowej”

Niejednokrotnie mieliśmy przykłady z historii Francji że bohaterowie np. marszałek Philippe Petain, również kawaler orderu Legii Honorowej zostaje zwykłym kolaborantem. Podczas wojny prowadził politykę kolaboracji z okupantem Niemieckim po przekazaniu mu władzy nad marionetkowym państewkiem Vichy. Zgromadzenie Narodowe widzi w nim męża opatrznościowego.

Po wojnie w rozprawie Petain zabrał głos tylko raz, wygłaszając oświadczenie do Trybunału Stanu w którym zawarł słowa: „na waszą ocenę odpowiada Bóg i potomność”, „niech mnie osądzi Francja”. Czy Bóg i Francja osądzą Mullieza zobaczymy. W akcie oskarżenia nie wspomniano o odpowiedzialności za wywiezienie z Francji do obozów koncentracyjnych ponad 75 tys. francuskich Żydów. Czy pieśń Maréchal, nous voilà! (pol. Marszałku, oto jesteśmy!) odnosząca się do kultu Pétaina, zmieniono teraz na Mulliez, nous voila!

Miasto rodzinne rodziny Mulliez to Lille we Francji co ciekawe jego miastem partnerskim w Ukrainie jest Charków. Czy Mulliez o tym wie?

Lille było w latach 1940–1944 okupowane przez Niemców i poważnie zniszczone. Pan Gerard o tym też nie pamięta, chociaż jako urodzony w 1931 roku powinien posiadać jakieś wspomnienia. Z drugiej strony okupacja Francji była sielanką zwłaszcza dla młodzieńca z bogatej rodziny. Na marginesie trzeba zaznaczyć, że ojciec również Gérard Mulliez (1906-1989) w 1943 roku otworzył w Poitiers sklep o nazwie Les tekstylia d’art, który szybko przemianował na Au fil d’art. Firma rozwijała się bardzo dobrze by w 1950 roku przekształcić się w markę Phildar.

Mulliez i podejrzenie uchylania się od płacenia podatków

Rodzina Mulliez, dzieli jedną z największych profesjonalnych fortun we Francji. Majątek jest szacowany w 2014 roku na ponad 37 miliardów euro za pośrednictwem rodzinnej spółki holdingowej. Ta fortuna jest szacowana na 26 miliardów euro przez Challenges w 2020 roku, co daje szóstą lokatę we Francji.

W 2016 r. w nieruchomościach grupy Mulliez miały miejsce przeszukania w ramach dochodzenia sądowego w sprawie podejrzenia oszustwa podatkowego i prania oszustw podatkowych. Rodzina zostaje oskarżona w 2019 roku o ukrytą działalność handlową i ryzykuje korektę podatku w wysokości 88 mln euro. W 2021 roku badanie OpenLux ujawniło, że ma ukryte konta w Luksemburgu. Wieczorny dziennik komentuje: „Wielu miliarderów, których namówił „ Le Monde”, wyjaśnia, że ​​wbrew sobie zostali wciągnięci w te układy w Luksemburgu. Tanguy Mulliez, członek rodziny, która jest również właścicielem Auchan i Leroy Merlin, potwierdza, że ​​trzy firmy, które do niedawna posiadał wraz z siostrami, „zostały stworzone przez [ich] rodziców” i zostały „otrzymane” drogą transmisji”.

W swojej książce Le Secret des Mulliez Bertrand Gobin podkreśla, że ​​nieprzejrzysty system majątku rodzinnego sprzyja optymalizacji podatkowej, „ulubionemu sportowi klanu”.

 Decathlon - Lista wstydu
Allo Allo monsieur Gerard Mulliez Decathlon – Lista wstydu

Bojkot Auchan, Leroy Merlin i Decathlon!

Więcej informacji możemy znaleźć na facebook – Ogólnopolski Bojkot Leroy Merlin@leroy.nachuj  · Organizacja non profit

Chcesz zorganizować protest w swoim mieście? Zobacz instrukcję na https://instrukcja.oblm.pl/

Do Rene Artois z miasteczka Nouvion z „Allo Allo” będącego pod niemiecką okupacją i jego dzielnych bohaterów można wrócić wielokrotnie.

Czy tak samo można postąpić z firmami kolaborującego z Putinem Mullieza tego nie jestem pewien. Mamy wolny rynek i czas pokaże kto miał rację.

Słuchaj także Radia Bezpieczna Podróż 

Żeby wiedzieć więcej czytaj Lista wstydu już bez nich

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia