Zbiórka elektrośmieci w Legionowie

0
59
Zbiórka elektrośmieci w Legionowie. Ilustracja obrazuje flagę Legionowa. Trzy pionowe barwy od lewej czrwony,biały i niebieski. Na środkowym białym polu, czerwona tarcza herbowa. Na niej biały orzeł w koronie trzyma niebieską tarczę ze srebrnym krzyżem półtrzecia.
Zbiórka elektrośmieci w Legionowie. Legionowskie barwy.

Dzisiaj, 22 kwietnia cały świat obchodzi Międzynarodowy Dzień Ziemi. Idea obchodów ma swoje korzenie w USA, gdzie w 1970 roku działacze nurtów ekologicznych postanowili ustanowić 22 kwietnia dniem corocznego święta. Do sukcesu tej idei znaczni przyczynił się Gaylord Nelson, amerykański senator wspierający ochronę środowiska. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku. Uświetnienie Dnia Ziemi związane jest z wieloma akcjami proekologicznymi i w związku z tym Miasto Legionowo organizuje zbiórkę elektrośmieci.

Zbiórka elektrośmieci w Legionowie. Plakat miasta legionowo ogłaszający zbiórkę elektrośmieci w dniu 28 kwietnia. Przeważa kolor seledynowi z białymi grafikami symbolizującymi sprzęt AGD.

Wydział Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych zachęca mieszkańców do zgłaszania chęci oddania elektrośmieci, które zostaną odebrane bezpośrednio z miejsca zamieszkania po uprzednim zgłoszeniu. Najbliższa zbiórka elektrośmieci na terenie miasta odbędzie się w dniu 28 kwietnia 2022 r. Zgłoszenia można dokonać pod numerem telefonu 22 766 40 91 lub 22 766 40 90 w godzinach pracy urzędu.

Zapraszamy do słuchania: Radio Bezpieczna Podróż