Bezpieczna majówka 2022

399

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

na mapie leży szkło powiększające oraz kluczyki od samochodu toyota.
Płatne Autostrady w Europie 2022

Już w piątek 29 kwietnia wielu z nas zacznie swój długi weekend majowy 2022. W trakcie pięciu dni wzmożony ruch, będzie miał miejsce na drogach, w górach, lasach i nad brzegami zbiorników wodnych. Aby majówka stała się czasem wytchnienia od codziennych obowiązków i spokoju, należy pamiętać o zabraniu ze sobą sporej dozy zdrowego rozsądku i wyobraźni, aby była to bezpieczna majówka 2022.

Bezpieczna majówka 2022 – w drodze

Z pewnością już w ten piątek, tak jak w latach poprzednich na polskich drogach zauważymy zwiększoną ilość patroli drogowych. Kierowcy muszą się liczyć z możliwością przerw w podróży związanych z kontrolą drogową. Jak zawsze będą miały miejsce kontrole trzeźwości, stanu technicznego oraz dokumentów. Rodzice małych pasażerów, pamiętajcie o bezpieczeństwie swoich pociech. Używajcie atestowanych fotelików, zdrowie i życie dzieci jest bezcenne. Kierowcy powinni pamiętać o kilku zasadach bezpiecznej podróży, prędkość pojazdu zawsze powinna być dostosowana do panujących warunków drogowych. W trakcie eskapady należy robić postoje połączone z ruchem, im dłuższa trasa tym więcej przerw na dotlenienie mózgu. Monotonia i niedotlenienie też są zabójcze.

W ostatnich tygodniach przybyło u nas sporo kierowców z Ukrainy, należy zachować ostrożność gdy zbliży się pojazd z charakterystycznymi „blachami”. Fantazja naszych wschodnich sąsiadów czasami nie ma ograniczeń, a znajomość naszego prawa drogowego bywa mocno ograniczona. Wśród uczestników ruchu drogowego mamy też motocyklistów, na nich również należy zwracać szczególną uwagę na drodze. Wiosenny klimat nastraja wielu kierowców jednośladów do kozackiej fantazji w czasie jazdy. Pamiętajcie drodzy bikerzy, motocykl nie ma poduszek powietrznych ani pasów bezpieczeństwa, kask i odzież ochronna nie zapobiegną wszystkim obrażeniom. Włączcie myślenie i unikajcie katamaranów, przygoda? tak ale nie za każdą cenę.

Bezpieczna majówka 2022 – nad wodą

Bezpieczna majówka 2022. Na zdjęciu widać duże górskie jezioro, otoczone stromymi i gęsto zalesionymi zboczami. Na jeziorze widoczne sylwetki żeglujących na kajtach i wiele kolorowych latawców.
Bezpieczna majówka 2022. Numer alarmowy WOPR to 601 100 100

Jeśli pogoda dopisze, z pewnością pojawią się pierwsi amatorzy kąpieli. Pamiętać należy, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci nad wodą zależy w dużej mierze od nas samych. Podczas wypoczynku nad wodą pamiętać należy że: kąpiele powinny się odbywać tylko w miejscach strzeżonych, dzieci powinny bawić się nad wodą tylko pod nadzorem dorosłych, absolutnie nie wolno kąpać się po wypiciu alkoholu, po dłuższym leżeniu na słońcu nie wchodźmy od razu do wody, najpierw stopniowo zmoczmy ciało – w ten sposób unikniemy szoku termicznego.

Szczególną ostrożność powinni także zachować miłośnicy wędkarstwa. Rozsądne zachowanie podczas łowienia ryb pozwoli uniknąć nieplanowanej kąpieli, która przy obecnej temperaturze wody może być bardzo niebezpieczna. Wypływając łódką, kajakiem, rowerem wodnym lub żaglówką sprawdźmy ich stan techniczny, upewnijmy się, czy na wyposażeniu jednostki jest sprawny sprzęt ratunkowy typu koło i kamizelki ratunkowe. Przed wypłynięciem poinformujmy najbliższych o przewidywanej porze powrotu. Numer alarmowy WOPR to 601 100 100

Bezpieczna majówka 2022 – w górach

Bezpieczna majówka 2022. Leśny biwak nocą. Na pierwszym planie podświetlony czerwony namiot, przed nim przy ognisku siedzi para osób. W oddali inee podświetlone namioty. Biwak otoczony wysokimi drzewami nad nimi rozgwieżdżone niebo.
Bezpieczna majówka 2022. Numer ratunkowy GOPR to 601 100 300 lub 985

Weekend w górach też może być świetnym pomysłem na wypoczynek i przygodę. Pamiętać trzeba, że na każdą górską wędrówkę, nawet najkrótszą i wydawało by się najłatwiejszą trzeba być przygotowanym. Przede wszystkim wybór trasy, zawsze musi być dostosowana do możliwości i umiejętności najsłabszego uczestnika wycieczki. Ponieważ pogoda w górach może się zmienić nagle i niespodziewanie należy zabezpieczyć się w odpowiednią odzież, napoje oraz żywność. O szczegółach przebiegu trasy i planowanym powrocie obowiązkowo należy powiadomić rodzinę, znajomych czy na przykład właściciela pensjonatu. Góry nie wybaczają błędów, a alkohol w czasie wędrówki jest wykluczony. Numer ratunkowy GOPR to 601 100 300 lub 985

Bezpieczna majówka 2022 – przed wyjazdem

Przed opuszczeniem naszych domów należy podjąć pewne działania, które ustrzegą przed przeżyciem szoku po powrocie z majówki. Idealne zabezpieczenia antywłamaniowe po prostu nie istnieją. Można natomiast zminimalizować ryzyko wtargnięcia złodzieja do mieszkania. W takiej sytuacji idealnie sprawdza się zaprzyjaźniony sąsiad. Należy przekazać mu swoje klucze aby mógł stwarzać wrażenie, że w mieszkaniu cały czas ktoś przebywa. Niech otwiera okna, włącz światło, opróżnia skrzynkę z korespondencji itp.

Materiał wideo: TOP5 Mazury – co warto tu zobaczyć

Może cię również zainteresować: Karta kwalifikacji kierowcy 2022

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia