Płatne Autostrady w Europie 2022

Czy opłaty za polskie drogi są zbyt wysokie, Płatne Autostrady w Europie 2022 odpowiedzą jakie są różnicę w cenach

874

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Płatne Autostrady w Europie 2022 Garching Bundesautobahn 9; autostrada niemiecka
Płatne Autostrady w Europie 2022 Garching Bundesautobahn 9

Korzystanie z autostrad oraz dróg krajowych w większości krajów Europy jest płatne. Płatne Autostrady w Europie 2022 to system skomplikowany i różnorodny. Należy go poznać, by nie narazić się na nieprzewidziane koszty związane z mandatami. Opłaty za tego typu usługę odbywają się w różny sposób i mogą być pobierane bezpośrednio przy bramkach wjazdowych na dany odcinek drogi lub w formie winietek okresowych.

Wiele autostrad można jednak ominąć, niestety narazi nas to na wydłużenie czasu podróży. Z drugiej strony jadąc autostradą przejeżdżamy obok wielu ciekawych miejsc które są godne zwiedzenia.

W skrócie postaramy się opisać koszt jaki będziemy musieli ponieść wybierając się w drogę po Europie.

Dużo informacji możemy znaleźć na stronie Opłaty za autostrady w Polsce i w Europie.

Płatne Autostrady w Europie 2022 według metody poboru opłat Tolls

Pobieranie opłat to różne metody. Opłaty pobierane są przede wszystkim za pomocą winiety klasycznej lub elektronicznej, przy bramkach poboru opłat bezpośrednio na autostradzie lub w pobliżu płatnych mostów lub tuneli. W Europie drogi płatne dla pojazdów o maksymalnej dopuszczalnej masie do 3,5 t stosowane są następujące metody.

46 krajów na należących do Tolls.eu stosuje następujące metody poboru opłat: 12 z winietą, 16 z bramkami poboru opłat, 8 tylko płatnych mostów i tuneli, 10 bezpłatnie.

Na stronie dokonano podziału krajów według metody pobierania opłat:

  • płatne autostrady;
  • pobór opłat w bramkach poboru opłat;
  • autostrada obciążona winietą;
  • opłata tylko za niektóre mosty;
  • opłata tylko za niektóre tunele;

Interaktywna mapa ułatwi planowanie podróży zagranicznej, można skorzystać z przeglądu cen paliw w Europie oraz mapy z przeglądem sytuacji na drogach

Polski Związek Motorowy dobra i sprawdzona metoda zakupu winiet

Część opłat związanych z poruszaniem się odcinkami płatnymi możemy ponieść również w Polsce. Może nam pomóc Polski Związek Motorowy który jest jedynym legalnym i autoryzowanym w Polsce dystrybutorem winietek opłat drogowych. Możemy tu także wykupić winiety dotyczące dróg austriackich, czeskich, słowackich, szwajcarskich, węgierskich, rumuńskich i bułgarskich. Przed wyjazdem warto wziąć to pod uwagę.

Winietki i opłaty w postaci elektronicznej, przy których podana jest cena w polskich złotych są do nabycia w Polsce. Można je też kupić wysyłkowo w PZM Sklep i w punktach Polskiego Związku Motorowego. Ceny w PLN ważne od 16.04.2022 w strukturze PZM. informacja-o-opłatach-drogowych

Winiety-Online to kolejna metoda zakupu winiet

Winiety dla samochodów do 3,5 t. dopuszczalnej masy całkowitej (DCM) można zamówić online z dostawą do domu, lub wysyłką na email na stronie internetowej np. Winiety-Online.pl – Dostarczamy winiety dla krajów takich jak: Czechy, Austria, Słowacja, Słowenia, Węgry, Bułgaria, Rumunia, Szwajcaria. Planując podróż samochodem przez Europę, zachęcamy do zapoznania się z poniższymi informacjami na stronie Winiety-Online.pl

Winiety można zakupić w sklepie internetowym wpisując hasło w wyszukiwarkę.

Może cię też zainteresować temat Kary i mandaty dla kierowców w 2022 r.

Zasady poruszania się po autostradach i drogach ekspresowych

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2022. Z pewnością mogą Cię też zainteresować inne tematy umieszczone na naszej stronie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia