FIFA i UEFA zawieszają Rosję

368

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

FIFA i UEFA zawieszają Rosję
Międzynarodowa Unia piłkarska

FIFA i UEFA zawieszają Rosję, a dokładnie reprezentację tego kraju w swoich rozgrywkach. Z początku FIFA i UEFA sceptycznie podchodziły do pomysłu zawieszenia reprezentacji Rosji z rozgrywek pod ich egidą. Rosja swoje mecze miała rozgrywać pod nazwą reprezentacja rosyjskiej federacji (RFU), bez flagi i odgrywania hymnu państwowego przed meczem. A także swoje domowe mecze rozgrywać na neutralnym gruncie bez kibiców. Przypomnijmy, że to wszystko z powodu napaści zbrojnej na Ukrainę. Obie federacje starają się nie mieszać polityki ze sportem i nie obarczać sportowców konsekwencjami za winy rządzących krajem.

FIFA i UEFA zawieszają Rosję – diametralna zmiana

Polska, która miała grać z Rosją półfinał baraży o awans do tegorocznych mistrzostw świata w Katarze. A także Czechy i Szwecja. (jedna z tych drużyn miała zmierzyć się z Rosją w finale baraży w przypadku wygranej z Polską.) Kategorycznie odmówiły gry z agresorem. Licząc się z przegraną walkowerem. Obie federacje piłkarskie w końcu ugięły się pod presją tych i wielu innych krajów, ale decydujące znaczenie miał sprzeciw (MKOL). W związku z tym rosyjskie reprezentacje, a także kluby i sportowcy zostali wykluczeni z rozgrywek europejskich.

FIFA i UEFA zawieszają Rosję – sprzeciw PZPN

Na lidera bojkotu reprezentacji Rosji wyrósł prezes PZPN Cezary Kulesza. Lecz nie podjął on tej decyzji samodzielnie, została omówiona ona w środowisku Polskiego Związku Piłki Nożnej. Podobnego zdania co Kulesza byli jego współpracownicy jak i również zawodnicy. Sternik PZPN chwalił się tym, że popierają go inne federacje m. In. Anglia, Walia, Irlandia, Dania, Szwajcaria czy nawet Albania. Nie do końca przekonana co do sprzeciwu była Francja, ale ostatecznie i ona dołączyła do bojkotu gry przeciwko Rosji. Tylko ciekawe jakby te wszystkie kraje się zachowały gdyby miały zaraz grać z Rosją półfinał barażu mistrzostw świata?

FIFA i UEFA zawieszają Rosję – reakcja Rosjan

Federacji rosyjskiej ta informacja nie wzruszyła, twierdzili, że żadnego oficjalnego pisma nie dostali i szykują się do meczu z Polską. Jednocześnie zapewniając, że wszystkie procedury bezpieczeństwa zostaną dotrzymane. Poza Polakami z drużyną rosyjską, a konkretnie ze Spartakiem Moskwa w Lidze Europy miał grać niemiecki klub RB Lipsk. Według zawodnika zespołu z Lipska Yussufa Poulsena Rosjanie wywalczyli awans do na boisku i Niemcy mają zamiar z nimi grać.

FIFA i UEFA zawieszają Rosję – zerwanie umowy

Jak dotąd jedynym ruchem wykonanym przez UEFA było przeniesienie z Saint Petersburgu na Stade France w Paryżu finału Ligi Mistrzów. Obiekt w byłej stolicy Rosji wybudował rosyjski gigant naftowy Gazprom. Problem w tym,  że od 2012 roku Gazprom jest jednym z najważniejszych partnerów europejskiej centrali. Zawarty kontrakt opiewał na ok. 40 milionów dolarów. Prawnicy wynajęci przez UEFA szukali sposobu na zerwanie umowy i w końcu go znaleźli. Okazało się, że nawet w świecie wielkiej piłki nie wszystko można kupić.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o wyborze nowego trenera Legii Warszawa

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia