Kierunkowskaz – komunikacja między kierowcami

354

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu sznur aut jadących autostradą, na niektórych widać włączone kierunkowskazy. Kierunkowskaz - komunikacja między kierowcami
Kierunkowskaz powinniśmy włączać zawczasu i wyraźnie - tak, by każdy mógł zrozumieć nasz zamiar zmiany kierunku jazdy bądź pasa jezdni

Kierunkowskaz, czyli komunikacja między kierowcami to temat kolejnego odcinka audycji „Bezpieczni na drodze” realizowanej w Radiu Bezpieczna Podróż. Partnerem programu jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie. Tym razem o kwestii zwiększania bezpieczeństwa na polskich drogach mówimy przez pryzmat prawidłowego sygnalizowania zmiany pasa ruchu lub kierunku jazdy. Ekspertem w tej materii jest Tomasz Matuszewski, zastępca dyrektora warszawskiego WORD. To na co zwraca w audycji uwagę to fakt, że kierunkowskaz to tylko jeden z elementów ww. komunikacji między uczestnikami ruchu drogowego. I jak podkreśla kierunkowskaz jest nie dla kierowcy go włączającego, ale dla innych. Jego prawidłowe stosowanie a więc zawczasu i wyraźnie – tak, by każdy mógł zrozumieć zamiar – zapewnia porządek w ruchu drogowym. Które przepisy kodeksu drogowego określają zasady stosowania kierunkowskazu? W jaki jeszcze inny sposób kierowcy mogą się komunikować między sobą na drodze? Z pewnością o tym usłyszysz w naszym materiale. Zapraszamy do wysłuchania.

Kierunkowskaz – komunikacja między kierowcami – Bezpieczni na drodze, odc. 7, cz. 1
odc. 7, cz. 2

O audycji

W cotygodniowej audycji „Bezpieczni na drodze” obalamy mity, dotyczące bezpiecznej jazdy. Ponadto udzielamy cennych wskazówek na temat technik prowadzenia auta. Co więcej uczymy dobrych praktyk za kierownicą i dzielimy się swoją miłością do czterech kółek.

Materiał powstał we współpracy z  Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Warszawie.

Z pewnością więcej materiałów z audycji “Bezpieczni na drodze” znajdziesz tutaj.

Logotyp Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie
Audycja „Bezpieczni na drodze”

Audycję „Bezpieczni na drodze” usłyszysz w Radiu Bezpieczna Podróż w każdy wtorek po 15:00.

Słuchaj nas online!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia