Prestiż na kredyt – odcinek 8

310

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu złote karty kredtyowe - z jednej strony symbol bogactwa, a z drugiej możliwego życia na kredyt. Ilustracja do podcastu Prestiż na kredyt z audycji Bezpieczna Droga przez Życie.
Czy warto budować własny prestiż w myśl powiedzenia "Zastaw się, a postaw"?

Być człowiekiem znaczy być w drodze

Alfrieda Längle

O czym będzie mowa w audycji?

Prestiż na kredyt to kolejny odcinek „Bezpiecznej Drogi przez Życie”. Tym razem mówimy o niebezpieczeństwach, na jakie możemy się narazić w pogoni za prestiżem jako drogą do samorealizacji, spełniania swych snów i marzeń. Budowanie z pożyczonych środków pozorów własnej wyjątkowości i wysokiej pozycji społecznej jest przyczyną całego mnóstwa problemów osobistych. Przede wszystkim zdrowotnych, psychologicznych, a także społecznych: rodzinnych, prawnych. Gdy wieżę życiowych ambicji chcemy budować zbyt wysoką, wtedy stajemy wobec groźby ruiny, definitywnej klęski. Drogą do realizacji życiowych celów jest raczej oparta na realiach forma ascezy. Przede wszystkim do rezygnacji z tego, co dla nas nieosiągalne, niż sztuczne (często zaś tylko pozorne) powiększanie zakresu swych możliwości.

O tym traktuje najnowsza audycja „Bezpieczna Droga przez Życie”. Zapraszamy do słuchania.

Bezpieczna Droga przez Życie, odc. 8, cz.1

Prestiż na kredyt – Bezpieczna Droga przez Życie – odc. 8, cz. 1
cz. 2
cz. 3

O audycji

Audycja „Bezpieczna Droga przez Życie” to przede wszystkim rozmowy w drodze i o drodze, które dotyczą życiowych, istotnych spraw. Audycję poprowadzi ww. Waldemar Linke, pasjonista, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. O sobie mówi: „nie prowadzę samochodu. Prawo jazdy nigdy nie było mi potrzebne do szczęścia. Można powiedzieć, że przejechałem przez życie pociągiem, autobusem, nierzadko dzięki ludzkiej życzliwości. Spędziłem jednak setki godzin rozmawiając z kierowcami: żeby zając czas podróży, przepędzić senność. To były świetne rozmowy, z których wiele pamiętam do dziś”.

Piszcie na adres waldemarlinke@radiobp.org. Wysyłając mail można podzielić się własnymi przemyśleniami, zadać pytanie, zaproponować temat do następnej rozmowy. 

Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj także innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia