Odłóż telefon – odcinek 9

0
64
Na zdjęciu młoda kobieta korzystająca z telefonu komórkowego. Zdjęcie ilustracyjne do audycji pt. Odłóż telefon.
Odłóż telefon - czy potrafimy dzisiaj żyć bez telefonu komórkowego? O tym w nowym odcinku swojej audycji mówi Waldemar Linke.

Być człowiekiem znaczy być w drodze

Alfrieda Längle

O czym będzie mowa w audycji?

Odłóż telefon! Zwłaszcza gdy prowadzisz auto. Z pewnością z wykroczeń drogowych to przychodzi nam chyba najłatwiej i nie czujemy zbyt wielkich wyrzutów sumienia popełniając je. Kto nie zadzwoni czasem prowadząc? Nie napisze choćby krótkiego SMSa? Nie odbierze, gdy telefon dzwoni? Przecież telefon jest tak obecny w naszym życiu, że nie czujemy potrzeby stawiania granic tej obecności. Czym ryzykujemy łamiąc dość surowe zakazy znowelizowanej Ustawy Prawo o ruchu drogowym? Znamy kary, jakie są wymierzane za złamanie przepisów. Ale to nie całe ryzyko, tylko jego część. Bez wątpienia ta najmniej znacząca. Nie rozstając się z telefonem ryzykujemy dużo więcej: utratę kontaktu z samym sobą i z innymi. Jak na urządzenie, które miało łączyć ludzi, to dość nieoczekiwany efekt użytkowania.

O tym traktuje najnowsza audycja „Bezpieczna Droga przez Życie”. Zapraszamy do słuchania.

Bezpieczna Droga przez Życie, odc. 9, cz.1

Odłóż telefon – Bezpieczna Droga przez Życie – odc. 9, cz. 1
odc. 9, cz. 2
odc. 9, cz. 3

O audycji

Audycja „Bezpieczna Droga przez Życie” to przede wszystkim rozmowy w drodze i o drodze, które dotyczą życiowych, istotnych spraw. Audycję poprowadzi ww. Waldemar Linke, pasjonista, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. O sobie mówi: „nie prowadzę samochodu. Prawo jazdy nigdy nie było mi potrzebne do szczęścia. Można powiedzieć, że przejechałem przez życie pociągiem, autobusem, nierzadko dzięki ludzkiej życzliwości. Spędziłem jednak setki godzin rozmawiając z kierowcami: żeby zając czas podróży, przepędzić senność. To były świetne rozmowy, z których wiele pamiętam do dziś”.

Piszcie na adres waldemarlinke@radiobp.org. Wysyłając mail można podzielić się własnymi przemyśleniami, zadać pytanie, zaproponować temat do następnej rozmowy. 

Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj także innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.