Badania techniczne a stan techniczny auta

0
38
Na zdjęciu otwarta klapa samochodu i widoczny silnik samochodu. Badanie techniczne a stan techniczny auta.
Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas wykonywania okresowego badania technicznego auta? Pytamy o to w Radiu Bezpieczna Podróż w audycji "Bezpieczni na drodze"

Badania techniczne a stan techniczny auta to temat kolejnego odcinka audycji “Bezpieczni na drodze”, emitowanej w Radiu Bezpieczna Podróż. Program ten powstaje we współpracy z warszawskim Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego. A o kwestiach związanych z okresowymi badaniami technicznymi auta mówił Tomasz Matuszewski, z-ca dyrektora ww. WORD-u. Według statystyk podanych w branżowych mediach w Polsce mniej aut niż w Niemczech nie przechodzi badań technicznych. Czy to oznacza, że jeździmy bardziej sprawnymi samochodami niż nasi zachodni sąsiedzi? A może taki wynik oznacza coś zupełnie innego? Być może badania diagnostyczne w Niemczech są bardziej rygorystyczne? Na co więc zwrócić uwagę, gdy wybieramy się do diagnosty? Czy to jak traktujemy nasze auto na co dzień ma wpływ na jego ogólny stan techniczny? Zapraszamy do wysłuchania audycji “Bezpieczni na drodze”.

Badania techniczne a stan techniczny auta – Bezpieczni na drodze, odc. 8, cz. 1
odc. 8, cz. 2

Zainteresował cię nasz temat? Przeczytaj także o kierunkowskazach w samochodach. Z pewnością więcej materiałów z audycji “Bezpieczni na drodze” znajdziesz tutaj.

Materiał powstał we współpracy z  Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Warszawie.

Logotyp Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie
Audycja “Bezpieczni na drodze”

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż!