Kulinarna nawigacja – Jabłka

343

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu gotowe ciasto szarlotka na blasze do pieczenia. Zdjęcie ilustracyjne do audycji pt. "Jabłka - nie tylko szarlotka"
Szarlotka to wciąż najpopularniejszy specjał, jaki pieczemy z jabłek. Ale jabłka to nie tylko to ciasto.

Jarosław Uściński w najnowszej Kulinarnej Nawigacji podzieli się z nami pomysłami jak wykorzystać jabłka w kuchni.

O czym będzie mowa w audycji?

Jabłka – nie tylko szarlotka stanowi najchętniej przyrządzane danie z tych owoców, które mogą uchodzić za najbardziej polskie. Niemniej o przepisie na pyszną szarlotkę, prowadzący w Radiu Bezpieczna Podróż audycję „Kulinarna Nawigacja” – Jarek Uściński – nie zapomina. Z tego odcinka programu dowiecie się m.in. czy koniecznie trzeba prażyć jabłka do szarlotki. A także w jakiej postaci cynamon sprawdza się najlepiej przy wypieku tego ciasta. Jakich innych przypraw warto użyć. Ale jak już napisaliśmy jabłka to nie tylko jabłecznik. To również owoce zapiekane na kilka sposobów w piekarniku, soki, dżemy, marmolady i sałatki. W audycji nie brakuje również nawiązania do dawnych odmian polskich jabłek i mistrzowskich trików kulinarnych prowadzącego.

Jabłka – nie tylko szarlotka – Kulinarna Nawigacja cz. 1
cz. 2
cz. 3
cz. 4

O prowadzącym

Kim jest Jarek Uściński? Bez wątpienia to jeden z najlepszych polskich kucharzy. Na co dzień szef kuchni i właściciel restauracji MOONSFERA. A także Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, menadżer Reprezentacji Polski Kucharzy Profesjonalnych, wielbiciel i mistrz BBQ. Również członek drużyny BBQ Kings Polska, z którą zdobył wiele tytułów na czołowych wydarzeniach w świecie. Z Radiem Bezpieczna Podróż związany od kwietnia 2021 roku. Prowadzi audycję “Kulinarna nawigacja”.

Na zdjęciu Jarek Uściński - prowadzący audycję "Kulinarna Nawigacja" w Radiu Bezpieczna Podróż.

Jarek Uściński – o sobie

O sobie mówi: – Rolą kucharza jest uczyć się smaków. Jem wszystko, co potencjalnie jest jadalne, co napotkam na swojej drodze i zapamiętuję. Tak buduję swój słownik smaku, to moja pasja. Prowadzenie restauracji to dla mnie radość bycia w kuchni. Radość tworzenia potraw, które zachwycą gości nieprzewidywalnymi, fascynującymi, nowatorskimi kompilacjami smaków i aromatów. Które stworzą harmonię dzięki spotkaniu wyobraźni szefa kuchni z wiedzą i wrażliwością sommeliera. Kocham przebywać z ludźmi. Choć najchętniej odpoczywam z dala od nich. To zdrowe podejście, żeby się nie przesycić. Cenię sobie prawdziwość i uczciwość kulinarną. Wielce szanuję to, że moja cudowna Załoga gra ze mną takimi samymi kartami. I choć czasem jest nam ciężko nie idziemy na skróty. Zawsze nakarmimy Was tak, jakbyśmy karmili własną rodzinę. 

Więcej odcinków “Kulinarnej nawigacji” z niebanalnymi przepisami na pyszne jedzenie znajdziesz tutaj.

Zapraszamy do restauracji Moonsfera oraz Zdrówko Legionowo!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia