Wywiad z Anną Czachorowską

389

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu Anna Czachorowska i Dominik Kubalski w studiu Radia Bezpieczna Podróż. Wywiad z Anną Czachorowską
Wywiad z Anną Czachorowską, poetką i wieloletnią dyrektorką Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonnie przeprowadził w Radiu Bezpieczna Podróż Dominik Kubalski.

Na wywiad z Anną Czachorowską zaprasza Dominik Kubalski. Spotkanie z poetką nagrano w studiu Radia Bezpieczna Podróż w ramach programu „Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych”. Anna Czachorowska jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jest członkiem Związku Literatów Polskich, a także członkiem Zarządu Stowarzyszenia Promocji Polskiej Twórczości i Movimento Poetas del Mundo (Chile). Przede wszystkim ma na swoim koncie kilka tomików poezji. Są to: „Byłam różą Twojej zimy”, „Dotykanie szczęścia”, „To miłość do drzwi zapukała”, „Zanim słońce zejdzie zboczem”. A także „17 Ljóð” i „W poczekalni snów”. Wiersze i piosenki jej autorstwa prezentowano m.in. w prasie, na antenie Polskiego Radia i TVP. Przetłumaczono je na wiele języków. W tym na angielski, włoski, hiszpański, grecki, rosyjski, białoruski, bułgarski, serbski, słowacki i rumuński.

Wywiad z Anną Czachorowską – cz. 1
c. 2
cz. 3
cz. 4
cz. 5

Na zakończenie warto dodać, że Anna Czachorowska była wieloletnią dyrektorką Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonnie. W 2011 roku została odznaczona przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. A sześć lat później Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Zainteresował cię nasz materiał? Z pewnością więcej materiałów z audycji „Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych” znajdziesz tutaj.

Program wspiera akcję Związku Artystów i Kompozytorów Scenicznych:

Logotyp akcji Legalna Kultura
Legalna Kultura

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia