Wywiad z Anną Czachorowską

95
Na zdjęciu Anna Czachorowska i Dominik Kubalski w studiu Radia Bezpieczna Podróż. Wywiad z Anną Czachorowską
Wywiad z Anną Czachorowską, poetką i wieloletnią dyrektorką Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonnie przeprowadził w Radiu Bezpieczna Podróż Dominik Kubalski.

Na wywiad z Anną Czachorowską zaprasza Dominik Kubalski. Spotkanie z poetką nagrano w studiu Radia Bezpieczna Podróż w ramach programu “Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych”. Anna Czachorowska jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jest członkiem Związku Literatów Polskich, a także członkiem Zarządu Stowarzyszenia Promocji Polskiej Twórczości i Movimento Poetas del Mundo (Chile). Przede wszystkim ma na swoim koncie kilka tomików poezji. Są to: “Byłam różą Twojej zimy”, “Dotykanie szczęścia”, “To miłość do drzwi zapukała”, “Zanim słońce zejdzie zboczem”. A także “17 Ljóð” i “W poczekalni snów”. Wiersze i piosenki jej autorstwa prezentowano m.in. w prasie, na antenie Polskiego Radia i TVP. Przetłumaczono je na wiele języków. W tym na angielski, włoski, hiszpański, grecki, rosyjski, białoruski, bułgarski, serbski, słowacki i rumuński.

Wywiad z Anną Czachorowską – cz. 1
c. 2
cz. 3
cz. 4
cz. 5

Na zakończenie warto dodać, że Anna Czachorowska była wieloletnią dyrektorką Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonnie. W 2011 roku została odznaczona przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Odznaką Honorową “Zasłużony dla Kultury Polskiej”. A sześć lat później Brązowym Medalem “Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Zainteresował cię nasz materiał? Z pewnością więcej materiałów z audycji “Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych” znajdziesz tutaj.

Program wspiera akcję Związku Artystów i Kompozytorów Scenicznych:

Logotyp akcji Legalna Kultura
Legalna Kultura

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż!