Zwiedzaj Izbę Tradycji WKD w Noc Muzeów

372

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Plakat zapraszający do zwiedzania Izby Tradycji WKD/EKD w Noc Muzeów. Zwiedzaj Izbę Tradycji WKD
W Noc Muzeów 14 maja Warszawska Kolej Dojazdowa zaprasza do zwiedzania swojej Izby Tradycji w Grodzisku Mazowieckim.

Zwiedzaj Izbę Tradycji WKD/EKD w Noc Muzeów już w sobotę 14 maja. Warszawska Kolej Dojazdowa w ramach Nocy Muzeów udostępnia Izbę Tradycji EKD/WKD i jej zbiory, mieszczące się w Grodzisku Mazowieckim. Izbę będzie można bezpłatnie zwiedzać w godzinach od 17:00 do 23:00.  Mieszczą się w niej „skarby” związane z dziejami najstarszej kolejki dojazdowej na Mazowszu. W tym także eksponaty upamiętniające jej założycieli oraz pracowników. W ramach tegorocznej Nocy Muzeów, wszyscy zainteresowani historią oraz bieżącą działalnością kolejki zobaczą także historyczny tabor kolejowy. A także ten aktualnie wykorzystywany przez Spółkę do przewozu pasażerów. Są to m.in. pojazdy serii EZT EN95, które kursowały na linii WKD w latach 1972-2016. Jak i współczesne EN95 (typ 13WE), EN97 i EN100. Z kolei na godzinie 19:00 w historycznej hali EKD zaplanowano prelekcję pt. „Bileciki do kontroli – krótka historia biletów”. Wejście do Izby Tradycji znajduje się od strony portierni od ulicy Radońskiej w Grodzisku Mazowieckim.

Więcej informacji na temat akcji WKD w Noc Muzeów znajdziesz także tutaj. Jeśli natomiast chciałbyś wiedzieć więcej na temat Warszawskiej Kolei Dojazdowej przeczytaj również wywiad z Prezesem WKD Michałem Panfilem.

Zwiedzaj Izbę Tradycji WKD i słuchaj Radia Bezpieczna Podróż!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia