Eurowizja 2022 widowisko muzyczne

94
Eurowizja 2022 widowisko muzyczne
Eurowizja 2022 widowisko muzyczne

Eurowizja to widowisko muzyczne, organizowane od 1956 na żywo, które jest konkursem piosenek. Corocznie ogląda ok. 100–600 mln widzów. Eurowizja może być szansą na światową karierę dla występujących w nim wykonawców. Spośród wielu reprezentantów państw Europejskiej Unii Nadawców (EBU), tylko 5 państw należy do „wielkiej piątki” państw założycielskich (jest to Wielka Brytania, Francji, Niemcy, Hiszpania i Włochy).

Eurowizja 2022 widowisko muzyczne

Eurowizja rozpoczęła się 10 maja. Spośród wykonawców z 17 krajów. Dalej przeszło jedynie 10 z nich. W finale zobaczymy więc reprezentantów Szwajcarii, Armenii, Islandii, Litwy, Portugalii, Norwegii, Grecji, Ukrainy, Mołdawii i Holandii. Pojawią się tam również reprezentanci tzw. Wielkiej Piątki. Podczas 66. Konkursu Piosenki Eurowizji pojawili się wykonawcy z Australii, Azerbejdżanu, Belgii, Cypru, Czarnogóry, Czech, Estonii, Finlandii, Gruzji, Irlandii, Izraela, Macedonii Północnej, Malty, Polski, Rumunii, San Marino, Serbii i Szwecji. W tym roku oczywiście polski reprezentant oraz brytyjski dziennikarz miał dużą szansę wysoko zajść Krystian Ochman.

Ochman jest amerykańsko-polski piosenkarzem i kompozytorem.

Eurowizja 2022 finał już…

14 maja Ochman zajmie, które miejsce…? Za utwór pod tytułem „River”… Zawalczył o pierwsze w historii zwycięstwo dla Polski. Komentowali jego wierni fani konkursu, że szanse na wygraną są bardzo duże. Jak ktoś napisał sieci „Występ Ochmana w drugim półfinale Eurowizji został świetnie oceniony zarówno przez dziennikarzy, jak i przez widzów z całego świata”. Zachwyt nad talentem zwycięzcy The Voice of Poland widać w szczególności w mediach społecznościowych. Krystian może pochwalić się największą ilością reakcji pod zamieszczonym na oficjalnym Facebooku Eurowizji wideo. To dobry znak!”.