Nowy stadion Legii Warszawa

1122

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nowy stadion Legii Warszawa
Nowy stadion Legii Warszawa

Nowy stadion Legii Warszawa powstał na miejscu starego, który służył klubowi od 1930 roku.

Nowy stadion Legii Warszawa – niezapomniane mecze

Pierwszym meczem, który rozegrano na nowym stadionie, przy wszystkich czterech trybunach, było spotkanie z Wisłą Kraków 21 maja 2011 roku. Był on świadkiem wielu niezapomnianych meczów. Zarówno na arenie międzynarodowej jak i krajowej np. z włoskimi Napoli i Lazio, holenderskim Ajaxem, angielskim Leicester czy rosyjskim Spartakiem w Lidze Europy. Albo z Realem Madryt, Borusią Dortmund czy Sportingiem Lizbona w Lidze Mistrzów. Ale też kompromitujących wpadek jak dwumecz i odpadnięcie z pucharów z modawskim Sherifem Tyraspol czy luksemburskim Dudelange lub udział w meczu z Celtikiem nieuorawnionego zawodnika pauzującego za kartki i w konsekwenci walkower. Wielu opraw historycznych, które echem odbiły się na całym świecie m.in. małego chłopca z pistoletem przystawionym do skroni, który trzyma żołnierz niemiecki w czasie Powstania Warszawskiego. Lub zniszczonej Warszawy z napisem „Ludzie Ludziom zgotowali ten los” na wzór jednego z utworów literackich.

Nowy Stadion Legii Warszawa – właściciel stadionu

Poza meczami piłkarskimi obiekt może służyć także do organizacji innych imprez jak np. koncerty czy konferencje. Jest on całkowicie zadaszony. Trybuny są dwupoziomowe. Posiada on profesjonalne zaplecze dla zawodników i sztabu szkoleniowego. Właścicielem obiektu jest Miasto Stołeczne Warszawa, a klub od niego dzierżawi obiekt. Pełna nazwa to „Miejski Stadion Klubu Sportowego Legia im. Marszałka Józefa Piłsudskiego”. Stadion Legii obecnie to jedna z najnowocześniejszych aren sportowych w Polsce.

Nowy stadion Legii Warszawa – punkty na terenie obiektu

Po dwóch stronach boiska, w narożnikach znajdują się dwa duże telebimy. Całość nowego stadionu posiada świetne oświetlenie. Jego dużą zaletą jest wysoki poziom bezpieczeństwa. Na terenie całego stadionu znajdziemy 20 punktów gastromicznych, z czego większość znajduje się pomiędzy dolną, a górną trybuną. Z kolei na wysokości ulicy, na terenie stadionu jest SprortsBar, gdzie można obejrzeć różne wydarzenia sportowe czy coś zjeść. Obok jest sklep kibica, poza koszulkami i szalikami klubowymi znajdziemy tu też wiele innych gadżetów. Parę metrów dalej mieści się Muzeum Legii, obejrzymy w tym miejscu wiele rzeczy związanych z historią Legii m.in. puchary, proporczyki czy stare zdjęcia.

Nowy stadion Legii Warszawa – pojemność

Całkowita pojemność stadionu wynosi 31 006 miejsc. Z czego na „Żylecie” jest 8209 miejsc. Zasiadają tam najzagorzalsi fani Legii. Najczęściej na tej trybunie są prezentowane oprawy. Po tej stronie widowni obowiązują trochę inne zasady niż na reszcie stadionu. Od strony ulicy Czerniakowskiej stoi pomnik legendy klubu, najlepszego piłkarza w dziejach drużyny Kazimierza Deyny. Odsłonięto go 6 czerwca 2012 roku. Trybuna zachodnia to dawna „Kryta”. Po przebudowie stadionu została po niej tylko część zabytkowej fasady. Zmieści się tam 6078 ludzi. W tym klub biznesowy – Silver i Gold Club, które zdołają pomieścić ok. 1200 gości VIP, a także 40 eksluzywnych lóż. Możemy znaleźć tu też miejsce dla prasy. Pod tą trybuną, tak, jak i starą „Krytą” rozmieszczona jest cała baza klubu m.in. szatnie i zaplecze konferencyjno – medialne. Na trybunie południowej znajdziemy sektor rodzinny oraz gości. Za nią przepływa Kanałek Piaseczyński. Trybuna wschodnia jest największą na stadionie, Przyjmie ona ponad 9 tysięcy osób.

Nowy stadion Legii Warszawa – osoby niepełnosprawne

Obiekt jest dostosowany do przyjmowania osób niepełnosprawnych. Ze znajdującego się pod stadionem niewielkiego parkingu dwoma windami wiedziemy na poziom pomiędzy dolną, a górną kondygnacją trybuny wschodniej. Tam, gdzie mieszczą się punkty gastronomiczne. Tutaj też jest najwięcej miejsc przygotowanych dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Lecz na południowej i północnej też takie miejsca oczywiście są. Wszystkie znajdują się na tym samym poziomie.

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także o pierwszym stadionie Legii Warszawa

Słuchaj nas online! – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia