Od 16 maja stan zagrożenia epidemicznego

384

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Stan zagrożenia epidemicznego - grafika ilustrująca artykuł
Od 16 maja w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego koronawirusem

Decyzją Ministra Zdrowia od 16 maja w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Zastąpił on stan epidemii, który obowiązywał od 20 marca 2020 r. Zmiana sytuacji prawnej to efekt spadkowego trendu nowych zachorowań. Liczba infekcji, zgonów oraz hospitalizacji z powodu zakażenia koronawirusem maleje. A co za tym idzie pozostał obowiązek noszenia maseczek ochronnych, w podmiotach leczniczych i aptekach, medycy muszą się szczepić przeciw Covid-19, nadal funkcjonują  certyfikaty covidowe.

Od 16 maja br. nie będzie już pełnomocnika rządu do spraw narodowego programu szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SarsCov-2. Adam Niedzielski stwierdził, że epidemia ulega „wyciszeniu” i zmierza w kierunku endemii.

Eksperci nie podzielają optymizmu szefa resortu zdrowia, uważając, że do końca pandemii wciąż daleko. Zwracają też uwagę na ograniczone testowanie w kierunku COVID-19, które nie daje rzetelnego obrazu sytuacji związanej z zakażeniami w kraju.

Stan zagrożenia epidemicznego to sytuacja prawna, którą wprowadza się na danym obszarze w związku z wystąpieniem epidemii. Celem takiego działania jest podjęcie określonych w ustawie działań przeciwepidemicznych i zapobiegawczych dla zminimalizowania skutków epidemii.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia