Ukraińskie wojska zbliżyły się do granicy rosyjskiej

355

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu mapa zaatakowanej przez Rosję Ukrainy. Ukraińskie wojska zbliżyły się do granicy rosyjskiej
Ukraińskie wojska zbliżyły się do granicy rosyjskiej w pobliżu Charkowa.

Ukraińskie wojska zbliżyły się do granicy rosyjskiej. To pierwszy tego typu sukces w czasie trwającej od 24 lutego wojnie w Ukrainie. Ministerstwo Obrony Ukrainy opublikowało nagranie przedstawiające kilkudziesięciu żołnierzy w narodowych kolorach niebieskim i żółtym stojących przy posterunku granicznym kraju, przy Charkowie. Rosjanie byli zmuszeni do wycofania swych wojsk. Grupy śmiałków należą do brygady ochotników z Charkowa. To jednak jeszcze nie koniec wojny. Moskwa koncentruje obecnie swoją ofensywę na wschodnich regionach Ukrainy – w Doniecku i Ługańsku.  Jednak według Serhija Hajdaja, szefa władz obwodu ługańskiego, pod kontrolą sił ukraińskich znajduje się około 10 proc. terytorium tego regionu. W sobotę 14 maja Rosjanie zaatakowali ukraińskich żołnierzy na terenie kombinatu Azowstal używając m.in. pocisków zapalających z termitem.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż!Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia