Czas na drugi etap ŻTC BIKE RACE

0
50
Na zdjęciu kolarze ŻTC BIKE RACE 2022. Drugi etap ŻTC BIKE RACE
Już 22 maja rusza drugi etap ŻTC BIKE RACE.

Czas na drugi etap ŻTC BIKE RACE – ten odbędzie się już 22 maja. Areną zmagań będzie trasa w Garwolinie.

Drugi etap ŻTC BIKE RACE – Garwolin

Tegoroczna rywalizacja ŻTC BIKE RACE składać się będzie z dziesięciu etapów, pierwszy z etapów odbył się w Mińsku Mazowieckim. Teraz czas na położony nad rzeką Wilgą, przy skrzyżowaniu dróg S17 z 76 – Garwolin. Zawodnicy ścigać się będą na rundzie o długości 27 km. Start i meta zlokalizowane będą niemal w centrum Garwolina przy ul. Kościuszki (przy ul. Olimpijskiej) następnie wyścig pojedzie ul. Staszica, Spacerową i kolejno przez Unin, Goździk, Przykory, Zagórze, Chęciny, Górzno, Reducin i prosto do Garwolina. W Garwolinie wjazd Jana III Sobieskiego i Wiejską do Alei Legionów gdzie jest meta.

Już w najbliższą niedzielę zmagania ŻTC BIKE RACE 2022 odbędą się w Garwolinie. Zapraszam wszystkich na doskonale przygotowaną trasę, gdzie zapowiada się zacięta rywalizacja – zachęca do udziału, dyrektor sportowy cyklu Wojciech Pawelec.

Drugi etap ŻTC BIKE RACE – nagrody dla laureatów

Do wyjaśnienia zawodnicy w cyklu ŻTC BIKE RACE rywalizują w klasyfikacji generalnej. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają tygodniowy pobyt w Zakopanem z możliwością wymiany na pobyt w Bułgarii, apartamentowiec KALIA w Słonecznym Brzegu – wybór należy do zwycięzcy. Nagrody otrzymują również triumfatorzy poszczególnych etapów. Tych nie zabraknie również w Garwolinie. Bez wątpienia też najlepsi mogą liczy na kawy sygnowane logo ŻTC BIKE RACE. Przygotowane przez producenta kawy dla sportowców – Sports Coffee.

Drugi etap ŻTC BIKE RACE – zmiany w zasadach klasyfikacji

Organizatorzy, w tym roku by uatrakcyjnić całą rywalizację dokonali zmian w zasadach klasyfikacji generalnej. Wprowadzono dwustopniową klasyfikację generalną SUPER PRESTIGE. Wynik Klasyfikacji Generalnej to suma punktów uzyskanych podczas wielkiego finału w Żyrardowie oraz pięciu najlepszych wyników punktowych uzyskanych w pierwszych 9 etapach cyklu w sezonie 2022. Na finale kategorie M20, M30, M40, M50 i RED podzielone zostaną na dwa peletony startowe zgodnie z następującymi założeniami – z każdej z pięciu kategorii pierwsze 10 osób w generalce obliczonej po 9 (z 10 planowanych) etapach przeniesionych zostanie do PELETONU MISTRZÓW. Pozostali jadą w PELETONIE NOSTALGII. W wypadku nieobecności na starcie osoby z pierwszej dziesiątki do PELETONU MISTRZÓW wchodzi osoba z kolejnego miejsca obecna na zawodach.

Na zakończenie warto dodać, że organizatorem imprezy jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Z pewnością bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdziecie pod adresem www.ztc.pl.

Zainteresował Cię temat? Przeczytaj także o rozpoczęciu ŻTC BIKE RACE 2022.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż!