McDonald’s wycofuje się z Rosji

333

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu jeden z rosyjskich barów sieci McDonalds. McDonald's w Rosji
McDonald's w Kalingradzie, Rosja

McDonald’s wycofuje się z Rosji. To już pewne. Pierwsza restauracja amerykańskiej sieci została otwarta w Rosji w 1990 roku, a w wydarzeniu wzięło udział ponad 5 tysięcy osób. Sieć McDonald’s już w marcu zawiesiła działalność i zamknęła ok. 850 lokali w Rosji, jednocześnie zapewniając, że nadal wypłaca pensje 62 tys. rosyjskich pracowników. Teraz firma ogłosiła, że po ponad 32 latach w Rosji całkowicie rezygnuje z prowadzenia interesu w tym kraju.

McDonald’s tłumaczy swoją decyzję o opuszczeniu rosyjskiego rynku kryzysem humanitarnym wywołanym wojną w Ukrainie. Korporacja przekonuje, że prowadzenie biznesu w Rosji „nie jest już możliwe i nie odpowiada wartościom” McDonald’s.

Wycofanie się McDonald’s z Rosji to gorzki koniec pełnej nadziei epoki. Będąca jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli amerykańskiego kapitalizmu firma otworzyła swoją pierwszą restaurację w Rosji ponad 32 lata temu, gdy ZSRR rozpadł się, a zachodnie firmy i idee przenikały przez żelazną kurtynę. Setki ludzi ustawiały się w kolejce, aby spróbować hamburgerów i frytek z McDonald’s na Placu Puszkina w Moskwie”.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia