Walory turystyczne gminy Dobre

353

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Walory turystyczne gminy Dobre.
Walory turystyczne gminy Dobre. XIX wieczny kościół św.Mikołaja. Fotografia autorstwa Wojciecha Bieńkowskiego.

W dzisiejszym wydaniu audycji „Lokalne społeczności mają głos” ponownie gościmy Panią Emilię Szymańską, reprezentującą Urząd gminy Dobre. Jakie atrakcje czekają gości odwiedzających tereny gminy? Bodaj największy walorem jest samo położenie gminy na Nizinie Mazowieckiej. Wspaniałe krajobrazy, fauna, flora i niedaleko przepływające rzeki Rządza i Osownica skłaniają do wędrówek pieszych oraz turystyki rowerowej. Już w czerwcu planowany jest Gminny Rajd Rowerowy. Samo Dobre to również ciekawa historia, mało kto wie że uzyskało lokację miejską w 1530 roku lecz zdegradowano je w roku 1852. Świadkami historii Dobrego są XIX wieczne: neogotycki kościół parafialny św.Mikołaja; brama kościelna, dzwonnica, plebania oraz inne. W najbliższy piątek 20.maja Muzeum Konstantego Laszczki zaprasza na lokalną noc muzeów. W jej ramach będą zagrane dwa spektakle familijne dla widzów od 5 do 105 lat. Walory turystyczne gminy Dobre opisuje Pani Emilia Szymańska w kolejnym odcinku z cyklu „Lokalne społeczności mają głos”.

Walory turystyczne gminy Dobre – Lokalne społeczności mają głos – 18.05.2022

Walory turystyczne gminy Dobre – Lokalne społeczności mają głos – 18.05.2022

Kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na naszej antenie. Codziennie od poniedziałku do piątku, po godzinie 13:00. Zapraszamy do słuchania.

Może cię również zainteresować: Gmina Dobre kulturą stoi

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia