Rząd planuje zwiększyć wydobycie węgla

358

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

W piątek rano (20 maja) podczas rozmowy na antenie Radia Plus, wicepremier , minister aktywów państwowych, Jacek Sasin zadeklarował , że polski rząd zrobi wszystko aby węgla w naszych domach nie zabraklo. Powiedział, że w kontekście kryzysu energetycznego, zakazu importu węgla z Rosji, polskie kopalnie mogą zwiększyć wydobycie tego surowca o 1 do 2 mln. ton. Przyznając jednocześnie , że nie będzie to proste, gdyż wymaga to dużo czasu i nakładów finansowych.
Przez wiele lat polskie górnictwo było gałęzią przemysłu przeznaczoną do likwidacji, co sprawiło , że sektor ten został mocno zaniedbany. Dziś stwierdził, że nie możemy zamykać polskich kopalń, gdy mamy niedobór węgla. Wicepremier Jacek Sasin zapowiedział, że podczas wizyty na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, który odbędzie się w dniach 22-26 maja poruszy kwestię transformacji energetycznej.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż !

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia