Nowe Święto w kalendarzu

382

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Do kalendarza świąt państwowych właśnie dopisano nowe święto Narodowy Dzień Powstań Śląskich. Jego data będzie przypadać na 20 czerwca i ma upamiętniać uroczyste wkroczenie Wojska Polskiego do Katowic w roku1922. Dzień ten ma być zapisany jako święto, aby oddać hołd bohaterom z lat 1919-1921, których odwaga spowodowała powrót części Górnego Śląska do odrodzonej Rzeczypospolitej. Podczas święta będziemy kultywować pamięć o żołnierzach i cywilach walczących o niepodległość. Służyć ma ono również upowszechnieniu wiedzy na temat trzech powstań śląskich. które odegrały istotną rolę w odzyskaniu niepodległości. Jak podaje Rzeczpospolita z inicjatywą o ustanowienie Narodowego Dnia Powstań Śląskich do prezydenta zwrócił się Sejmik Województwa mazowieckiego. Dzień 20 czerwca , nie będzie jednak dniem wolnym od pracy i szkoły, ponieważ jak określa Katalog dni wolnych od pracy są tylko trzy święta państwowe ( narodowe ) którym to przysługuje :Święto Pracy( 1 maja), Święto Narodowe Trzeciego Maja(3 maja) i Narodowe Święto Niepodległości ( 11 listopada).

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia