Poczta Polska stare i nowe rozwiązania

334

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Poczta Polska stare i nowe rozwiązania tablet
Poczta Polska stare i nowe rozwiązania

16 maja 2022 Ministerstwo Zdrowia oficjalnie ogłosiło zniesienie stanu pandemii w Polsce. Poczta Polska ma na to stare i nowe rozwiązania. Najważniejszym z nich jest powrót do tradycyjnej formy doręczania przesyłek poleconych.

Przed dwoma laty, z uwagi epidemię Covid-19 w Polsce, dla bezpieczeństwa swoich pracowników oraz klientów, Poczta Polska zmieniła sposób doręczania przesyłek poleconych. Procedurę wprowadzono na podstawie zmian w prawie pocztowym (Ustawa z dnia 23 listopada 2012 r. § 37 Prawo Pocztowe). Cała rzecz opierała się na braku wymagania zwrotnego potwierdzenia odbioru dla przesyłek listowych rejestrowanych które nie wymagały zwrotnego potwierdzenia odbioru. Te doręczano do skrzynki pocztowej adresatów, zamiast doręczenia ich do rąk własnych odbiorców.

W przypadku paczek kurierskich, zniesiony został obowiązek uzyskania przez listonosza pisemnego pokwitowania odbioru.

Rzecznik prasowy Poczty Polskiej Daniel Witowski przedstawia nowe i przypomina stare rozwiązania. Mają one zapewnić lepszą obsługę swoich klientów oferowaną przez Pocztę Polską: „Poczta Polska dostosowuje się do oczekiwań Klientów. W sytuacji epidemii preferowane były rozwiązania jak najbezpieczniejsze. Teraz chcemy ponownie zaoferować Klientom tradycyjną formułę listu poleconego, doręczanego jak wcześniej do rąk adresata. Pozostawiamy możliwość skorzystania z opcji „Polecony do skrzynki”, z uwagi na spore zainteresowanie i dużą liczbę pozytywnych opinii o tym rozwiązaniu”.

Poczta Polska stare i nowe rozwiązania Gmach Poczty Głównej przy pl. Napoleona 8 w Warszawie (foto NAC)
Poczta Polska stare i nowe rozwiązania Gmach Poczty Głównej przy pl. Napoleona 8 w Warszawie (foto NAC)

Poczta Polska stare i nowe rozwiązania – „Polecony do skrzynki”

Klienci, którzy nadal chcą, żeby listy polecone trafiały do skrzynek pocztowych, mogą skorzystać z bezpłatnej usługi dostarczania przesyłki poleconej bezpośrednio do oddawczej skrzynki pocztowej adresata. Usługa nosi nazwę „Polecony do skrzynki” a o pozostawieniu przesyłki w skrzynce Poczta poinformuje nas SMS albo e-mail.

Korzystanie z usługi „Polecony do skrzynki” polega na wypełnieniu formularza w wersji elektronicznej. Trzeba go następnie potwierdzić profilem zaufanym. Istnieje również możliwość wydrukowania formularza i oddania go we właściwej placówce pocztowej albo przekazania listonoszowi. W formularzu należy podać numer telefonu lub adres e-mail. Dzięki temu otrzymamy powiadomienia o dostarczeniu przesyłki do swojej skrzynki na listy.

Jeśli klient przed epidemią korzystał z tej usługi, będzie dalej otrzymywał listy polecone w niezmienionej formule. Usługa „Polecony do skrzynki” nie jest świadczona dla przesyłek z wymaganym zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Niema też możliwości dla korzystania z usługi dla przesyłek które nie mieszczą się w skrzynce oddawczej.

Może zainteresować cię również Deklaracja PCC-3 kto musi płacić podatek jak również Trzy filary programu dla kredytobiorców.

Na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2022

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia