Śmierć legendarnego grafika Colina Cantwella

343

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

21 maja 2022 roku w swoim domu w Kolorado zmarł Colin Cantwell. Był słynnym artystą komercyjnym, a jego liczne projekty przeszły do historii kina i ukształtowały nasze wyobrażenie o podróżach kosmicznych. To właśnie jemu zawdzięczamy powstanie większości kultowych statków kosmicznych do nakręconego w latach 80 serii „Gwiezdnych Wojen”. Artysta ma na swoim koncie projekty do takich filmów jak : ” Odyseja kosmiczna”, „Bliskie spotkania trzeciego stopnia” czy ” Gry wojenne”.
Colin Cantwell w latach 60, zanim zaczął pracować dla filmu , pracował w NASA i Laboratorium napędów Odrzutowych, gdzie zajmował się popularyzacją wiedzy na temat lotów kosmicznych. W 1969r. był jednym z relacjonujących historyczne lądowanie Apollo11 na Księżycu w telewizji CBS. W latach 70 zaprojektował efekty specjalne do multimedialnej prezentacji, która przedstawiała podróż przez Układ Słoneczny , co otworzyło mu drogę do współpracy z Hollywood.
O śmierci Colina poinformowała magazyn ” Hollywood Reporter” jego żona Sierra Dall. Artysta miał 90 lat.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia