Ludzie i zwierzę na drodze – odcinek 10

297

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ludzie i zwierzę na drodze - odcinek 10 Chojnice-zderzenie-auta-z-koniem-nie-zyje-pasazer-
Ludzie i zwierzę na drodze - odcinek 10 Chojnice-zderzenie-auta-z-koniem-nie-zyje-pasazer-

Być człowiekiem znaczy być w drodze

Alfrieda Längle

O czym będzie mowa w audycji?

Spotkanie człowieka ze zwierzęciem nastąpiło wtedy, gdy pojawił się człowiek, bo zwierzę już było. Było to spotkanie ze śmiertelnym wrogiem, z pożywieniem, z pomocnikiem, z namiastką przyjaciela. W sumie to spotkanie to jedna z ważniejszych spraw w życiu człowieka. Jak to wygląda w naszym świecie, w którym człowiek stał się egoistycznym tyranem żyjącym złudzeniem własnej samowystarczalności. Potrzebujemy zwierzęcia tylko do potwierdzania swego statusu pępka świata. W relacji człowiek zwierzę już dawno nie chodzi o zwierzę. Został spragniony siebie człowiek, który wszystkiego używa w celu potwierdzania siebie. Zwierząt też. Świat zmienia się w momencie zderzenia np. z łosiem, ale wystarczy sarna lub dzik. 

O tym traktuje najnowsza audycja „Bezpieczna Droga przez Życie”. Zapraszamy do słuchania.

Bezpieczna Droga przez Życie, odc. 10, cz.1

cz.2

cz.3

Ludzie i zwierzę na drodze - odcinek 10 - zderzenie z dzikiem
Ludzie i zwierzę na drodze – odcinek 10 Ludzie i zwierzę na drodze – odcinek 10 – zderzenie z dzikiem (foto nowiny.gliwice)

O audycji

Audycja „Bezpieczna Droga przez Życie” to przede wszystkim rozmowy w drodze i o drodze, które dotyczą życiowych, istotnych spraw. Audycję poprowadzi ww. Waldemar Linke, pasjonista, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. O sobie mówi: „nie prowadzę samochodu. Prawo jazdy nigdy nie było mi potrzebne do szczęścia. Można powiedzieć, że przejechałem przez życie pociągiem, autobusem, nierzadko dzięki ludzkiej życzliwości. Spędziłem jednak setki godzin rozmawiając z kierowcami: żeby zając czas podróży, przepędzić senność. To były świetne rozmowy, z których wiele pamiętam do dziś”.

Piszcie na adres waldemarlinke@radiobp.org. Wysyłając mail można podzielić się własnymi przemyśleniami, zadać pytanie, zaproponować temat do następnej rozmowy. 

Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj także innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia