Chorzy na pogodę – odcinek 11

0
58
Bóle głowy – skład się biorą
Przyczyną bólu głowy może być np. nadmierna praca przed komputerem.

Być człowiekiem znaczy być w drodze

Alfrieda Längle

Meteopatia to mit czy ściema? Czy rzeczywiście wpływ pogody na nasze samopoczucie jest tak duży, jak się czasem mówi, czy też zwalamy na pogodę brak stabilności emocjonalnej, efekty przemęczenia i nieodpowiedzialnych decyzji związanych z trybem życia? Mówiąc wprost: czy to, jacy jesteśmy, jak reagujemy i jak się zachowujemy, decyduje się w nas czy poza nami? A jeśli rzeczywiście typ i tempo naszych reakcji określany jest w jakimś nieobojętnym stopniu przez czynniki zewnętrzne, to co możemy z tym zrobić? Jak żyć z tym, że nie zawsze spełniamy własne oczekiwania? Jak patrzeć na innych, którzy mogą nie być w szczytowej formie? To ważne pytania dla kogoś, kto jest w tej ogromnej i dynamicznej interakcji, którą nazywamy ruchem drogowym. Jakie jest rozwiązanie problemów, które przynoszą zmiany ciśnienia, ekstremalne temperatury itd.? 

O tym traktuje audycja „Bezpieczna Droga przez Życie”. Zapraszamy do wysłuchania.

Bezpieczna Droga przez Życie, odc. 11, cz.1

cz.2

cz.3

Audycja „Bezpieczna Droga przez Życie” to przede wszystkim rozmowy w drodze i o drodze, które dotyczą życiowych, istotnych spraw. Audycję poprowadzi ww. Waldemar Linke, pasjonista, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Piszcie na adres waldemarlinke@radiobp.org. Wysyłając mail można podzielić się własnymi przemyśleniami, zadać pytanie, zaproponować temat do następnej rozmowy. 

Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj także innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.

Słuchaj nas w Radiu Bezpieczna Podróż!

Słuchaj nas online!