Chorzy na pogodę – odcinek 11

311

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Bóle głowy – skład się biorą
Przyczyną bólu głowy może być np. nadmierna praca przed komputerem.

Być człowiekiem znaczy być w drodze

Alfrieda Längle

O czym będzie mowa w audycji?

Meteopatia to mit czy ściema? Czy rzeczywiście wpływ pogody na nasze samopoczucie jest tak duży, jak się czasem mówi, czy też zwalamy na pogodę brak stabilności emocjonalnej, efekty przemęczenia i nieodpowiedzialnych decyzji związanych z trybem życia? Mówiąc wprost: czy to, jacy jesteśmy, jak reagujemy i jak się zachowujemy, decyduje się w nas czy poza nami? A jeśli rzeczywiście typ i tempo naszych reakcji określany jest w jakimś nieobojętnym stopniu przez czynniki zewnętrzne, to co możemy z tym zrobić? Jak żyć z tym, że nie zawsze spełniamy własne oczekiwania? Jak patrzeć na innych, którzy mogą nie być w szczytowej formie? To ważne pytania dla kogoś, kto jest w tej ogromnej i dynamicznej interakcji, którą nazywamy ruchem drogowym. Jakie jest rozwiązanie problemów, które przynoszą zmiany ciśnienia, ekstremalne temperatury itd.? 

O tym traktuje najnowsza audycja „Bezpieczna Droga przez Życie”. Zapraszamy do słuchania.

Bezpieczna Droga przez Życie, odc. 11, cz.1

cz.2

cz.3

O audycji

Audycja „Bezpieczna Droga przez Życie” to przede wszystkim rozmowy w drodze i o drodze, które dotyczą życiowych, istotnych spraw. Audycję poprowadzi ww. Waldemar Linke, pasjonista, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. O sobie mówi: „nie prowadzę samochodu. Prawo jazdy nigdy nie było mi potrzebne do szczęścia. Można powiedzieć, że przejechałem przez życie pociągiem, autobusem, nierzadko dzięki ludzkiej życzliwości. Spędziłem jednak setki godzin rozmawiając z kierowcami: żeby zając czas podróży, przepędzić senność. To były świetne rozmowy, z których wiele pamiętam do dziś”.

Piszcie na adres waldemarlinke@radiobp.org. Wysyłając mail można podzielić się własnymi przemyśleniami, zadać pytanie, zaproponować temat do następnej rozmowy. 

Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj także innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia