Coraz droższa benzyna na stacjach paliw

354

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ceny paliw w Polsce znów rosną
Ceny paliw w Polsce znów rosną

Zdaniem analityków e-petrol.pl nie widać końca podwyżek cen benzyny, która jest średnio o 30 proc. droższa niż przed rokiem. Jak wynika z danych zgromadzonych przez portal autocentrum.pl, rok temu średnio cena paliw na polskich stacjach wynosiła 5,24 zł. Dziś trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 6,9 zł. Jednak mimo rekordowych cen, na stacjach nie brakuje tankujących. Eksperci twierdzą, że choć paliwo jest drogie, Polacy wciąż mogą sobie na nie pozwolić. O niegasnącym zainteresowaniu paliwem mówią też sami sprzedający, obserwując wyraźne zwiększenie konsumpcji paliw. Sprzedaż detaliczna na polskim rynku wzrosła w kwietniu o ok. 20 proc. a w maju o ok. 10 proc.
Jaka będzie zatem granica wytrzymałości polskich kierowców?
Szacuje się, że może to być 8 zł za litr. Jak twierdzi ekonomista Sobiesław Kozłowski ekstremalną barierą, na pewno zauważalnie studzącą popyt, byłby pułap 10 zł za litr. Taki szok cenowy mógłby faktycznie wywołać spadek popytu na ten towar.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia