Coraz dłuższe kolejki po samochód

370

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jak podaje Rzeczpospolita już ponad pół roku trzeba czekać na samochód z tradycyjnym silnikiem. Jeśli ktoś planuje kupić auto na już, powinien zdecydować się na pojazd elektryczny, który jest priorytetem dla producentów. Według gazety : „Unia za tydzień pogrzebie auta benzynowe i diesle”, ponieważ 7 lub 8 czerwca Parlament Europejski będzie głosował za dopuszczeniem na rynek od 2035 roku samochodów wyłącznie bezemisyjnych.
Rzeczpospolita zaznacza, że jeśli ktoś chce w miarę szybko kupić tradycyjny samochód, powinien go zamówić bez dodatkowego wyposażenia. Musi zrezygnować wówczas z automatycznej skrzyni biegów, szyberdachu, kamery cofania, matrycowych reflektorów, wielowarstwowej klimatyzacji, czujników parkowania i nawigacji, gdyż to najbardziej opóźnia dostawę auta.
Na taki stan rzeczy miała wpływ niewątpliwie pandemia, która ograniczyła zaopatrzenie fabryk w części i komponenty, oraz obecna sytuacja na Ukrainie.
Do zakupu elektrycznego samochodu- jak pisze Rzeczpospolita- zachęcić klientów mogą rządowe dopłaty oraz różne bonusy sprzedawców. Do całkowitego zrównania cen aut z napędem elektrycznym i spalinowym potrzeba jeszcze około czterech lat.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia