Czym powinien charakteryzować się kask typu offroad? Sprawdzamy!

321

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Kaski offroadowe są wykorzystywane podczas jazdy w trudnym terenie. Charakteryzują się wysuniętą szczęką oraz daszkiem chroniącym przed słońcem. Z reguły występują bez szyby, więc dodatkowo należy wyposażyć się w gogle ochronne. Sprawdź, jak wybrać najlepszy kask dla siebie!

Offroadowy kask motocyklowy – najważniejsze cechy

Wiele osób zwraca szczególną uwagę na ciężar kasku. Wbrew pozorom, to nie jego waga jest istotna, lecz odpowiednie wyważenie. Za przykład mogą tutaj posłużyć nie najlżejsze kaski Arai – ich świetne wyważenie sprawia, że praktycznie nie czuć ich na głowie. Pamiętaj, aby wymarzony pomarańczowy kask offroad kupować tylko po wcześniejszej przymiarce.

Niezmiernie istotna, zwłaszcza przy wymagającym sporcie, jest odpowiednia wentylacja kasku. Szybszy oddech sprawia, że motocyklista potrzebuje większej ilości świeżego powietrza. Z tego powodu kaski offroad mają wydłużoną część szczękową i wiele kanałów wentylacyjnych.

Jaki kask offroad będzie najlepszy?

Za najlepsze kaski offroadowe uznaje się modele wykonane z kompozytów włókien szklanych, węglowych, aramidowych, organicznych etc. Ich twardość zapewnia doskonałą ochronę głowy. Przyjmuje się, że kaski wykonane z kompozytu  należy wymieniać co 7-8 lat. Z kolei te wykonane z termoplastiku optymalnie co 5-6 lat.

Przykładem kasku, którego skorupa została wykonana z kompozytów (w tym przypadku włókna szklanego), jest kask Bell Moto-9s Flex. Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie zapewniają magnetyczne poduszki policzkowe oraz podbródek z EPS.

Czarno-zielony kask Bell Moto-9S Flex Claw

Czarno-zielony kask Bell Moto-9S Flex Claw

Warty uwagi jest również kask offroad HJC Junior Cl-Xy II Creed. Został zaprojektowany w taki sposób, aby optymalnie dopasowywał się do głowy najmłodszych miłośników sportu.Zaawansowana skorupa z poliwęglanu gwarantuje lekkość (waży zaledwie 1150 g) oraz bezpieczeństwo podczas jazdy.

Niebiesko-pomarańczowy kask Hjc Junior Cl-Xy II Creed

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu – normy bezpieczeństwa

Pamiętaj, że każdy kask crossowy musi mieć stosowny certyfikat. W Europie jest to ECE R22.05, a w Stanach Zjednoczonych i kilki innych państwach – DOT. Warto zaznaczyć, że w bliskiej przyszłości w Europie będzie wprowadzana nowa norma bezpieczeństwa kasków motocyklowych.Na ten moment wciąż obowiązującym jest standard ECE 22.05.

Zmiany spowodują przeprowadzanie bardziej rygorystycznych testów. To wszystko ma na celu podniesienie bezpieczeństwa kasków,a co za tym idzie, także i bikerów. Nowością będzie testowanie kasków intercom offroad, a oprócz tego akcesoriów takich jak kamery.

Wysokiej jakości kask offroad – postaw na Dobre Sklepy Motocyklowe

W przypadku kasków offroadowych nie można sobie pozwolić na niską jakość. Asortyment kupowany w okazyjnej cenie u niesprawdzonego pośrednika z pewnością nie będzie spełniał wszystkich wymogów bezpieczeństwa. Szukasz designerskiego pomarańczowego kasku offroad lub innego unikalnego sprzętu odpowiadającego obowiązującym normom? Szeroki wybór kasków offroad zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów proponują Dobre Sklepy Motocyklowe.

Wspomniany portal stanowi również ogromną bazę wiedzy, więc jeśli wybierasz swój pierwszy kask – znajdziesz tam wszystkie niezbędne wskazówki. O dobór asortymentu dbają specjaliści, więc masz pewność, że każdy produkt został dokładnie sprawdzony. Co więcej, rejestrując swój zakup w systemie Dobrych Sklepów Motocyklowych, możesz uzyskać przedłużenie gwarancji aż do 5 lat. Pełną listę produktów oraz marek objętych tym programem znajdziesz na stronie internetowej.

Dlaczego warto? Standardowa gwarancja producenta obowiązuje przez 2 lata od zakupu. Wydłużenie tego okresu o kolejne 3 lata pozwoli na dokonanie bezpłatnej naprawy, jeżeli pojawią się jakieś wady. W przypadku braku możliwości naprawy otrzymasz 50% rabatu na kolejne zakupy.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia