Dzień Dziecka bez alkoholu

441

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Alkohol - Jakie skutki ma picie wódki na święta? Badania wykazują, że aż o 20% więcej alkoholu niż na co dzień. Zbadaj, dlaczego WÓDKA jest tak popularna wśród Polaków.
Alkohol - Jakie skutki ma picie wódki na święta? Badania wykazują, że aż o 20% więcej alkoholu niż na co dzień. Sprawdź dlaczego WÓDKA jest tak popularna wśród Polaków.

1 czerwca jest Ogólnopolskim Dniem Bez Alkoholu. Święto, które ustanowione zostało uchwałą Sejmu RP w maju 2006 roku, obchodzimy po raz 17. Jego celem jest uświadamianie społeczeństwa, jak negatywny wpływ na życie człowieka może mieć sięganie po napoje alkoholowe.
Celem ustanowienia Ogólnopolskiego Dnia Bez Alkoholu, było podjęcia wszelkich działań zmierzających do ograniczenia spożycia napojów alkoholowych oraz zmniejszenia dostępności do alkoholu”. Data nie jest tutaj przypadkowa. Pierwszy czerwca został wybrany ze względu na „szczególną wymowę Międzynarodowego Dnia Dziecka„.  

Alkohol w skali globalnej odpowiada za ponad pięć proc. chorób. „Jest głównym czynnikiem ryzyka przedwczesnej śmiertelności i niepełnosprawności wśród osób w wieku od 15 do 49 lat, stanowiąc 10 procent wszystkich zgonów w tej grupie wiekowej” – podaje organizacja.  Według danych Światowej Organizacji Zdrowia Polska jest w czołówce krajów pod względem spożycia alkoholu.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia