Emerytura za 4 dzieci. Komu przysługuje?

329

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

ZUS
ZUS

Emerytura za urodzenie dzieci jest przyznawana z rządowego programu „Mama 4 plus”. Jest ona przeznaczona dla osób, które żeby wychować co najmniej czworo dzieci nie mogły podjąć pracy zarobkowej lub z niej zrezygnowały, a dziś żyją na granicy ubóstwa, nie mając prawa do innego świadczenia emerytalnego.

Pieniądze mogą też otrzymać ojcowie, którzy również wychowali minimum czwórkę dzieci, w sytuacji, gdy ich matki albo zmarły albo porzuciły i nie zajmowały się dziećmi.

Aby otrzymać pieniądze należy – poza posiadaniem wymaganej liczby dzieci, osiągnąć wiek emerytalny, który wynosi 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Trzeba złożyć wniosek do ZUS. Formularz wniosku dostępny jest w salach obsługi klienta we wszystkich placówkach ZUS oraz na stronie internetowej.

Emerytura ta  podlega waloryzacji i od marca 2022 roku kwota tego specjalnego świadczenia rodzicielskiego jest wyższa i wynosi tyle, co gwarantowana minimalna emerytura, czyli 1338,44 zł brutto.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia