BNP Paribas ograniczy udzielanie kredytów hipotecznych.

347

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

BNP Paribas ograniczy udzielanie kredytów
BNP Paribas ograniczy udzielanie kredytów

Bank BNP Paribas potwierdza, że od czerwca ogranicza udzielanie kredytów hipotecznych. Będą one dostępne tylko dla klientów korzystających wcześniej z innych usług banku. Wyjątkiem są „zielone hipoteki”. Na całym rynku dostępność kredytów na mieszkania drastycznie spada, przede wszystkim ze względu na błyskawicznie topniejącą zdolność kredytową.
Na sytuację wpływ ma rządowa ustawa, która jest już procedowana w Sejmie i przewiduje gwarancje skorzystania z wakacji kredytowych przez posiadaczy złotowych kredytów mieszkaniowych, co ma złagodzić skutki wzrostu stóp procentowych. To kontrowersyjny element pakietu pomocowego, bo zarówno Związek Banków Polskich  jak i NBP apelują o ograniczenie wakacji do grupy najbardziej potrzebującej wsparcia. Bank centralny oszacował koszt dla banków na 20 mld zł.

Tymczasem coraz trudniejsza sytuacja dotyczy, tych którzy nie zdążyli wziąć kredytu, bo rosnące stopy procentowe i zaostrzone niedawno wymogi Komisji Nadzoru Finansowego spowodowały, że zdolność kredytowa spadła o połowę. Mieszkania nawet na kredyt dla wielu stały się niedostępne.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia