30 poprawek Senatu ustawy o Sądzie Najwyższym

302

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Senat przyjął nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym, wprowadzając do niej blisko 30 poprawek. Wśród nich było m.in. rozszerzenie możliwości przeprowadzania „testu bezstronności” sędziego i wymóg 7-letniego stażu orzekania w SN dla kandydatów do nowej Izby Odpowiedzialności Zawodowej. Za przyjęciem ustawy głosowali wszyscy (97) obecni podczas głosowania senatorowie.

– Posiedzenie zostało zwołane w poczuciu odpowiedzialności za losy kraju, zwłaszcza w kontekście pieniędzy, na które z winy PiS czekamy już ponad rok.  Chodzi o tzw. kamienie milowe, które nasz kraj musi wypełnić, aby Komisja Europejska po akceptacji Krajowego Plan Odbudowy zacząć uruchamiać środki dla Polski z unijnego Funduszu Odbudowy. To wiele miliardów euro, na które Polska niezwykle czeka i których potrzebuje, bo – pomijając inwestycje, które się dzięki temu rozpoczną – z pewnością taki zastrzyk finansowy będzie miał wpływ na łatwiejszą walkę z inflacją, z którą, jak widać, rządzący radzą sobie słabo, bo sięga już prawie 14 procent – powiedział marszałek Grodzki.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia