Najbogatsi ludzie świata

344

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Najbogatsi ludzie świata
Na zdjęciu Bill Gates (po prawej) jeden z założycieli Microsoftu oraz Steven Jobs (po lewej) były przewodniczący rady dyrektorów marki Apple.

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają. Mimo wszystko gwarantują jednak komfort życia. Wśród nas są ludzie, którzy zdecydowanie nie muszą martwić się o brak środków na zaspokojenie codziennych potrzeb. Kim są najbogatsi ludzie świata? Czy są wśród nich Polacy? 

Najbogatsi ludzie świata – znani przedsiębiorcy 

Lista najbogatszych regularnie pojawia się na łamach magazynu „Forbes”. Szacuje się, że świat obecnie posiada ponad dwa tysiące miliarderów. Warto jednak podkreślić, że, chociażby z powodu pandemii i wojny na Ukrainie, wielu z nich musiało zejść z dotychczasowych widełek finansowych. Ponadto dochodzi spadek wartości wielu walut. Jako pierwszy najbogatszym na świecie człowiekiem został okrzyknięty Elon Musk. Wokół biznesmena krążą w ostatnim czasie spore kontrowersje, o których więcej możecie przeczytać tutaj. Wiadomo jednak, że jego majątek szacuje się na 219 mld dolarów. W szerokim gronie najbardziej znanych nazwisk jest także Mark Zuckerberg. Majątek szefa Facebooka obecnie wyceniany jest 42,3 mld dolarów. W ostatnim czasie jego akcje powiększyły się, a wszystko to przez wzrost notowań samego portalu społecznościowego. Jednym z numerów jeden we wspomnianych notowaniach jest właściciel Amazona – Feff Bezos, którego majątek szacuje się na 177 mld dolarów. 

Najbogatsi ludzie świata

Najbogatsi ludzie świata – ogromne kwoty 

Powyższe zestawienie trudno wyobrazić sobie bez nazwiska Billa Gates’a. Majątek jednego z założycieli Microsoftu szacowany jest na 124 mld dolarów. Według statystyk z ostatnich lat najwięcej miliarderów leży po stronie USA. Jeśli chodzi o Europejczyków, to na jej czele stoi między innymi Bernard Arnauld z koncernu LVMMH. Dzięki firmie jego dorobek urósł do 124 mld dolarów. Edward Buffett powszechnie uznawany jest za jednego z najlepszych inwestorów na świecie. Dyrektor generalny amerykańskiego holdingu Berkshire Hathaway może pochwalić się majątkiem opiewającym na 96 mld dolarów. Najbogatsi ludzie świata dzieleni są nie tylko pod względem liczb na koncie, ale i wieku. Austin Russel to 24-letni Amerykanin, który porzucił Uniwersytet Stanford, aby założyć firmę produkującą czujniki samochodowe. Jego obecny dorobek to 2,4 mld dolarów. To jednak nie on jest najmłodszym miliarderem! Miejsce to zajmuje zaledwie 18-letni Kevin David Lehmann z Niemiec. 

Najbogatsi ludzie świata

Najbogatsi ludzie świata – co z Polakami? 

Wspomniany wyżej Lehmann swój majątek zawdzięcza ojcu, który przekazał mu udziały w sieci drogerii dm – drogerie mkt. Dzięki temu Niemiec ma na swoim koncie 3,3 mld dolarów. Jak się okazuje, w zestawieniach nie brakuje również Polaków. Śmierć Jana Kulczyka w 2015 roku była szokiem nie tylko dla świata biznesu. Jego spuścizna została przekazana oczywiście kolejnym pokoleniom. Majątek jego córki, Dominiki Kulczyk obecnie wynosi 1,8 mld dolarów. Do jej udziałów należy m.in. posiadanie akcji giełdowej spółki Polenergia. Jej bratu Sebastianowi Kulczykowi, w wyniku podziału majątku, przypadła większa część inwestycji kapitałowych. Sam jego dorobek wynosi zatem 1,4 mld dolarów. Od lat w czołówce polskich przedsiębiorców znajduje się także Jerzy Starak (4 mld dolarów), który jest największym udziałowcem Polpharmy, zajmującej się produkcją tańszych zamienników leków. Zestawienie zamknijmy natomiast nazwiskiem Zygmunta Solorza-Żaka (2,9 mld dolarów).

Foto: Wikimedia Commons

Zobacz także: Gwiazdy – od ubóstwa do milionów

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia