Turcja chce zmienić swoją nazwę

419

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Szef dyplomacji Turcji Mevlut Covusoglu zwrócił się do Organizacji Narodów Zjednoczonych i innych organizacji o zmianę międzynarodowej nazwy państwa. Zamiast angielskiego słowa „Turkey” obowiązującym będzie turecki termin „Turkiye”. Już na początku grudnia, prezydent Turcji Recep Erdogan ogłosił, że właśnie ta nowa nazwa kraju będzie najlepiej reprezentować i wyrażać kulturę, cywilizację i wartość narodu. Innym powodem zmiany nazwy kraju ma być…. indyk. Po angielsku „Turkey” to zarówno nazwa kraju nad Bosfarem, jak i nazwa tego właśnie ptaka.
Jak poinformował turecki minister, zostało już wszystko przygotowane na rzecz przeprowadzenia tej zmiany. Dodając jednocześnie, że kampania promocyjna linii lotniczych Turkish Airlines pod nazwą ” Hello Turkiye” cieszyła się dużym zainteresowaniem i została zauważona przez ponad 30 mln. osób
Na podobny krok w lipcu 2016 roku zdecydował się rząd Czech. Oprócz oficjalnej międzynarodowej nazwy państwa ” Czech Republic” dopuszcza się stosowanie określenia „Czechia”.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia