Komu pomóc, komu zaszkodzić? – Odcinek 13

272

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Być człowiekiem znaczy być w drodze

Alfrieda Längle

O czym będzie mowa w audycji?

Czym są buspasy? Formą pomocy tym, którzy korzystają z urządzeń publicznych w zakresie transportu miejskiego czy też formą ograniczenia praw i swobód tych, którzy próbują przeżyć życie dzięki własnej zaradności, sprytowi, wiedzy czy umiejętnościom? Cokolwiek robimy, nawet jeśli robimy to tylko dla siebie, wpływa też na innych. Jeśli o tym zapominamy, nie mamy sposobu, by ocenić wpływ, który wywieramy naszą walką o zapewnienie sobie jak najlepszego bytu, na szanse na przetrwanie innych osób.

Skala wyzwań społecznych rośnie. Kryzys ekologiczny, konfliktowanie się świata, na który przywykliśmy patrzeć jako na wolny od poważnych zagrożeń na skalę powszechną, zaglądający światu w oczy głód to tylko część problemów, które każą nam poważnie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy naszą religią będzie kult siły czy też chcemy pójść drogą, którą wytycza zasada, by dobro drugiego człowieka i całej ludzkie społeczności traktować jako równorzędne  naszym: osobistym czy grupowym: rodzinnym, frakcyjnym, narodowym itd. 

O tym traktuje najnowsza audycja „Bezpieczna Droga przez Życie”. Zapraszamy do słuchania.

Bezpieczna Droga przez Życie, odc. 13, cz.1

Cz.2

Cz.3

O audycji

Audycja „Bezpieczna Droga przez Życie” to przede wszystkim rozmowy w drodze i o drodze, które dotyczą życiowych, istotnych spraw. Audycję poprowadzi ww. Waldemar Linke, pasjonista, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. O sobie mówi: „nie prowadzę samochodu. Prawo jazdy nigdy nie było mi potrzebne do szczęścia. Można powiedzieć, że przejechałem przez życie pociągiem, autobusem, nierzadko dzięki ludzkiej życzliwości. Spędziłem jednak setki godzin rozmawiając z kierowcami: żeby zając czas podróży, przepędzić senność. To były świetne rozmowy, z których wiele pamiętam do dziś”.

Piszcie na adres waldemarlinke@radiobp.org. Wysyłając mail można podzielić się własnymi przemyśleniami, zadać pytanie, zaproponować temat do następnej rozmowy. 

Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj także innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia