Nie wszyscy mogą – Odcinek 12

239

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Być człowiekiem znaczy być w drodze

Alfrieda Längle

O czym będzie mowa w audycji?

Czy każdy może kierować pojazdem? Jasne, że tak, pod warunkiem, że ma prawo jazdy. A czy każdy może mieć prawo jazdy? Nie każdy może. Nie ma równości. W tej dziedzinie. Czy to dobrze czy źle?

Żyjemy w świecie mającym obsesję na punkcie równości. Wszystko jest podporządkowane idei, że każdy musi móc wszystko to, co inni, bo inaczej świat stanie się piekłem na ziemi. Ale ważne jest to, żeby musiał mieć, bo gdy ktoś ma mu pomóc w tym, czego sam nie może, to obraza dla godności ludzkiej. Powszechność prawa do wszystkiego niekoniecznie jednak oznacza, że lepsze będzie społeczeństwo, lepszy będzie człowiek. Może warto pomyśleć o nierówności jako szansie na to, byśmy byli sobie bardziej potrzebni, sobie bliżsi, bardziej warci siebie nawzajem, bo mniej skupieni na samych sobie.

O tym traktuje najnowsza audycja „Bezpieczna Droga przez Życie”. Zapraszamy do słuchania.

Bezpieczna Droga przez Życie, odc. 12, cz.1

Cz.2

Cz.3

O audycji

Audycja „Bezpieczna Droga przez Życie” to przede wszystkim rozmowy w drodze i o drodze, które dotyczą życiowych, istotnych spraw. Audycję poprowadzi ww. Waldemar Linke, pasjonista, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. O sobie mówi: „nie prowadzę samochodu. Prawo jazdy nigdy nie było mi potrzebne do szczęścia. Można powiedzieć, że przejechałem przez życie pociągiem, autobusem, nierzadko dzięki ludzkiej życzliwości. Spędziłem jednak setki godzin rozmawiając z kierowcami: żeby zając czas podróży, przepędzić senność. To były świetne rozmowy, z których wiele pamiętam do dziś”.

Piszcie na adres waldemarlinke@radiobp.org. Wysyłając mail można podzielić się własnymi przemyśleniami, zadać pytanie, zaproponować temat do następnej rozmowy. 

Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj także innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia