Ceny pojazdów znów w górę

303

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ceny pojazdów znów w górę
Ceny pojazdów znów w górę

Już dziś ( 8 czerwca) europarlament zagłosuje nad Pakietem Fit For 55, w tym dekarbonizację transportu.
Czy sprawi to, że ceny pojazdów znów pójdą w górę?

Ceny pojazdów znów w górę – realistyczne cele

Branża samochodowa uważa, że tak, apelując jednocześnie do europarlamentarzystów o realistyczne cele dekarbonizacji. Posłowie zagłosują nad pakietem opracowanym przez parlamentarną komisję transportu ENVI, która 17 maja obradowała nad objęciem w 2027 r transportu samochodowego systemem handlu emisjami (ETS2). Prywatne pojazdy zostaną objęte ETS2 po 2029 r.
Według prezesa Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego Jakuba Fabrysia posłowie decydują o przyszłości branży samochodowej. Przegłosowanie propozycji KE będzie oznaczało w praktyce możliwość rejestracji od 2035 roku aut tylko bateryjnych i wodorowych. Jak twierdzi ekspert przyniesie to ogromne zmiany nie tylko dla branży motoryzacyjnej, ale także dla osób prywatnych, firm i przewoźników.

Ceny pojazdów znów w górę ale, ale spokojnie mówi Europoseł

Europoseł Adam Jarubas uspokaja twierdząc, że wprowadzone zmiany nie oznaczają w praktyce, iż od 2035 roku wszystkie produkowane w UE pojazdy będą musiały być bezemisyjne. Jednak producenci aut emityjących CO2 ponad normę będą musieli zapłacić karę. Zaznaczając jednocześnie, że dopuszczone będą również pojazdy spalające tzw. e-paliwa, czyli paliwa bezemisyjne. Problemy dostrzega także Europejski Sojusz Organizacji Zrzeszających Dealerów ( AECDR), twierdząc że unijny cel 3, 5 miliarda punktów ładowania do 2030 roku nie wystarczy do obsługi prognozowanej wielkości floty pojazdów. Według sojuszu ta liczba powinna być podwojona.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż !

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia