Polacy zrezygnują z wakacji

401

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Polacy zrezygnują z wakacji
Polacy zrezygnują z wakacji

Co piąty Polak zamierza zrezygnować z wakacyjnego wyjazdu w związku z rosnącymi cenami – wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”. Branża turystyczna już zauważa zmiany.

Inflacja nie wpłynie znacząco na wakacje ponad połowy Polaków. 57,5 proc. ankietowanych nie zamierza zmieniać swoich planów w związku z rosnącymi cenami.

Na wielu drożyzna wymusza jednak rezygnację z wakacji. 21,9 proc. nie zdecyduje się na wyjazd przez wysokie ceny. 7,5 proc. chce natomiast skrócić urlop.

6,1 proc. ankietowanych zrezygnuje z wyjazdu za granicę – zamiast tego spędzi wakacje w kraju. 3,5 proc. z kolei zamierza podjąć decyzję „w drugą stronę” – pojedzie za granicę, zamiast spędzić urlop w ojczyźnie. Wciąż bowiem są kraje, które – mimo rosnących cen – są tańsze niż Polska.

3,3 proc. nie wie jeszcze, jak inflacja wpłynie na ich wakacje.  

Branża turystyczna już zauważa mniej rezerwacji np. na Mazurach. Nawet ci, którzy przyjeżdżają, decydują się na krótszy czas pobytu.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia