Bezpieczeństwo okiem ochrony

381

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

W kolejnej audycji “Bezpieczny Mazowszanin”, mogą Państwo posłuchać o kwestiach bezpieczeństwa z perspektywy firmy ochroniarskiej. Potrzeba bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Jak firmy ochroniarskie mogą pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa? Jak wygląda ochrona osiedla z perspektywy funkcjonariuszy ochrony? W audycji była również mowa o bezpieczeństwie na imprezach masowych.

O szczegółach rozmawiał Dominik Morawski z Moniką Mazur, Dyrektor finansową Ava Security. Zapraszamy do słuchania!

Bezpieczeństwo okiem ochrony, cz. 1

Bezpieczeństwo okiem ochrony, cz. 2

Bezpieczeństwo na osiedlu zamkniętym 

Osiedla – przez lata zaczęto zastanawiać się, czy są symbolem bogactwa, czy wspólnoty, Niemniej jednak i takie obszary mogą być łakomym kąskiem dla potencjalnych złodziei. Dlatego ważne, by pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Jedną z nich jest zamykanie bramy. W wielu przypadkach zatrudniona jest osoba odpowiedzialna za pilnowanie osób wjeżdżających i wyjeżdżających z terenu osiedla. Sami mieszkańcy z kolei mają przyznawane uprawnienia, dzięki którym otwierając samodzielnie bramę samodzielnie mogą wjechać na teren posesji (np. w przypadku garażu podziemnego). Jeżeli na teren wjeżdża gość właścicieli osiedlowego mieszkania, wówczas taką osobę należy zgłosić. Sprawdzający zapisuje wówczas numer rejestracyjny samochodu lub dzwoni do właściciela mieszkania i informuje go o przyjeździe. 

Osiedla zamknięte – tak czy nie? 

Jak się okazuje współczesna architektura ma na celu stawiania na pierwszym miejscu człowieka i jego potrzeby. To też budowa nowoczesnych osiedli ma służyć m.in. budowaniu wzajemnych relacji sąsiedzkich. Dzięki rozbudowanej infrastrukturze z jednej strony mogą oni cieszyć się mieszkaniem na tzw. uboczu. Z drugiej natomiast mają łatwy dostęp do miejsc ułatwiających codzienne funkcjonowanie, np. szkoły, przedszkola czy restauracje. W ostatnich latach możemy zresztą zauważyć tren, w którym mieszkańcy dużych miast chętnie przenoszą się na prowincję. Dużą zasługą są też możliwości komunikacji między miastami. Wyżej wspomniane zabezpieczenia natomiast pozwalają potencjalnym mieszkańcom czuć się bezpiecznie. Sama architektura osiedli dziś jest już zupełnie inna. Kiedyś bowiem osiedla zamknięte były synonimem bogactwa i prestiżu. 

Ochrona imprez masowych – duże wyzwanie  


Okres z jakim przyszło się Nam wszystkim zmierzyć, był bardzo ciężko i wymagający od Nas skupienia dużej uwagi pod kątem bezpieczeństwa, przez co duża liczba rozrywek, czy też imprez mających na celu oderwać nas od rzeczywistości została wstrzymana. Imprezy masowe czy np. mecze były odwołane lub odbywały się bez publiczności, a relacje z nich mogliśmy śledzić ewentualnie w domowym zaciszu. Oczywiście powodowało to niedosyt u większości z nas, brak otwartego kontaktu z resztą społeczeństwa potęgował obawę o Nasze bezpieczeństwo. Teraz kiedy sytuacja się unormowała, nie jedna osoba zastanawia się nad bezpieczeństwem, czy oby na pewno taka impreza będzie dla Nas bezpieczna. O tym jak wygląda kwestia bezpieczeństwa rozmawiamy w drugiej części wywiadu z profesjonalistką. Ilość osób i służb dbających o Nasze bezpieczeństwo jest bardzo duża, i na pewno nie każdy zdawał sobie sprawę jak bardzo jest pilnowana tak ważna kwestią jak nasze bezpieczeństwo i naszych bliskich.

Jeśli chodzi o kwestię techniczną ochrony, to regulują one nie tylko przepisy prawne, ale i indywidualna specyfika danego wydarzenia. W przypadku organizacji bardzo ważne jest, by już na samym początku oszacować potencjalne zagrożenia. W związku z tym ustala się metody działania i dobór zabezpieczenia. Pamiętajmy, że przy dużych imprezach masowych pracują nie tylko firmy ochroniarskie, ale i m.in. policja, straż miejska czy służby medyczne. Warto dodać, że pracujący ochroniarze muszą posiadać certyfikaty upoważniające ich do pilnowania bezpieczeństwa podczas imprez masowych. Muszą mieć także certyfikaty stewarda. Firmy ochroniarskie dokładnie muszą zapoznać się z miejscem, w którym odbędzie się dane wydarzenie. Ilość jednostek pilnujących bezpieczeństwa zależna jest m.in. od ilości uczestników biorących udział w wydarzeniu. Widzimy jednak, że nie mogą być to przypadkowe osoby. 

Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj także innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.

Audycja “Bezpieczny Mazowszanin” jest nagrywana we współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż!

Słuchaj nas online!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia