Wysokość rat kredytu. Nadpłaty niewiele dały

359

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

W środę, stopy procentowe znowu poszły w górę - bankomat
W środę, stopy procentowe znowu poszły w górę

W nieco ponad pół roku raty kredytów mieszkaniowych bardzo mocno poszły w górę. Mowa Podwojono miesięczne płatności, liczone w tysiącach złotych. Nawet przy mniejszych zobowiązaniach wobec banku i nadpłatach kredytu zwyżki są bardzo duże.

Rosnące raty kredytów coraz mocniej drenują portfele Polaków. Skala podwyżek jest tak duża, że na niewiele zdają się nawet nadpłaty kredytów.

Wysokość rat kredytu a stopy procentowe

To jeszcze nie koniec podwyżek rat kredytów. W środę, stopy procentowe znowu poszły w górę. Poprzednio główna stawka w NBP wynosiła 5,25 proc. Teraz to już 6 proc.

Pomocną dłoń w kierunku kredytobiorców wyciągnął rząd, który ogłosił pakiet wsparcia, a w nim m.in. wzmocnienie programu dopłat do kredytów i darmowe wakacje kredytowe.

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców zostanie wzmocniony dodatkowymi pieniędzmi (1,4 mld zł w 2022 roku i 2 mld zł w 2023 roku). Pieniądze te przeznaczone będą na dopłaty dla osób mających problem z regulowaniem rat (np. stracili pracę lub wydają na ratę ponad połowę dochodu).

Wszyscy kredytobiorcy bez wyjątku mogą też skorzystać z wakacji kredytowych. Premier zapowiedział, że każdy posiadacz złotowego kredytu mieszkaniowego będzie mógł bez odsetek raz na trzy miesiące przenieść ratę kredytu na przyszłość.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia